Pókember a Marvel kétség kívül egyik legismertebb karaktere. A karakter az évtizedek során számos képregényt, sorozatot, rajzfilmet, filmet és videojátékot élt meg, melyek között akadtak jobbak és rosszabbak. Legutóbb, ha a 2018-as Insomniac Games féle játékot nem vesszük figyelembe, még 2014-ben jelent meg a The Amazing Spider-Man 2 alapján készült, ugyanezen címmel ellátott videojáték, de ezt nagy valószínűséggel mindenki szeretné elfelejteni. Azonban két évvel ezelőtt a Ratchet & Clank szériát is jegyző Insomniac Games húzott egy merészet, és megalkották a PS4-es éra egyik legjobb exkluzív játékát a Marvel’s Spider-Man-t. (Mivel PS5-re az Ultimate Edition-t sikerült beszerezni a Sony Magyarországnak köszönhetően, így Peter Parker felújított kalandjából is fog érkezni egy cikk a közeljövőben, de véleményem szerint a Miles Morales most több embert érdekel).
Nem is volt kérdés a sikert követően, hogy érkezni fog a folytatás valamilyen formában, melyet két év elteltével, a PS5 egyik nyitócímeként kaptunk meg végül (hozzátéve, hogy nincs szó teljes exkluzivitásról, mivel előző generációs Sony konzolra is megjelent, a manapság népszerű ingyenes frissítés lehetőségével, ha valaki tud PS5-öt beszerezni a közeljövőben).
Ezúttal nem Peter Parker, hanem az első epizódból is már megismert Miles Morales bújik szeretett hálószövőnk bőrébe, hogy ellássa néhány rosszfiú baját. Mechanikáját tekintve a játék semmit nem változott, a hálóhintázás még mindig ugyanannyira élvezetes, mint korábban, csak ezúttal 60 képkocka/másodperc teljesítménnyel csodálhatjuk New York utcáit.
Nem szeretnék Spoilerezni, így a történetbe csak felszínesen mennék bele, Peter Parker úgy dönt, hogy ideje egy kicsit kikapcsolódnia, így megkéri fiatal főhősünket, Milest, hogy tartsa helyette addig fenn a rendet, míg ő vissza nem tér. A fiatal fiú hamar rájön, hogy „a nagy erő, nagy felelősséggel jár”, mikor is a Roxxon nevű szervezet kifejleszt egy új energiahordozót, melynek csupán annyi a mellékhatása, hogy aki a közelében van megbetegszik, majd meghal. Természetesen Spider-Man ezt nem hagyhatja, így kezdetét is veszi a kaland.
Látványát tekintve az új Spider-Man havas utcái, egyszerűen lehengerlően szépek. Ahogy a hópelyhek megjelennek a ruhákon, a tereptárgyakon, az valami elképesztő, a karakterek kidolgozottsága, az animációk, a mimikák is egy új szintre léptek. Egy szóval a játék nagyon pofásan néz ki. Ráadásul a PS5-ös verzió kegyetlenül kihasználja a DualSense adta lehetőségeket. Mindent érzünk a kontrollerrel, még azt is, ha egy nagyobb ellenfél lép egyet, vagy például, ha egy rakéta sikeres kitérést követően a közelünkben robban fel. Zseniális ez a kontroller (igen a következő években valószínűleg ezt még sokszor el fogom mondani). Minden adott volt ahhoz, hogy a Miles Morales egy kifejezetten jó játék legyen, akár csak elődje. A látvány nagyon rendben van, a játékmenet nagyon pofás és letisztult, a történet is teljesen rendben van, azonban ez utóbbival akad egy nagy probléma. Miles kalandja ugyan is 4-6 óra alatt végigjátszható, ami délutáni kikapcsolódásnak tökéletes, sőt ha valaki szeretné kiplatinázni, az akár 10-12 órát is beleölhet, de gondoljunk bele, PS5-re a játék jelenleg 21 ezer Forintért kapható a legtöbb helyen, míg egy Assassin’s Creed: Valhalla vagy egy Immortals: Fenyx Rising is ugyanebben az árkategóriában mozog, és jóval több játékidővel rendelkezik. Oké, mondhatni, hogy nem fair összehasonlítani egy sztori alapú játékot, egy nyíltvilágúval, de a példa szerintem érthető, hogy mi a legnagyobb probléma az új Spider-Man játékkal.
Amennyiben a későbbiekben kapható lesz Spider-Man tematikájú PS5 konzolcsomag, bárkinek bátran merem ajánlani a Spider-Man: Miles Morales-t, illetve egy leárazás keretein belül úgy szint, azonban jelenleg szinte teljes áron, nagyon át kell gondolni, hogy kinek éri meg az árát, mert a stáblistát bámulva könnyen csalódottság töltheti el a játékos lelkét, és ez nem a minőség hibája.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!