Sam & Max: The Devil’s Playhouse a Telltale Games által készített, a zsáner rajongóinak körében kultikus kalandjáték, amely a 2010-es évek – akkoriban kezdtek nagyot menni az epizódalapú játékok – egyik kiemelkedő alkotása volt.

A történet előrehaladásában egyre mélyebbre merülünk a természetfeletti események hálójába. A narratíva középpontjában egy gonosz földönkívüli áll, aki a világ uralmára tör, és csak két abszurd karakter, Sam, a magánnyomozó kutya, és Max, a hiperaktív nyúlszerű „lény” képes megmenteni a világot.

A játék központi eleme Max újonnan felfedezett pszichikus képességei, amelyeket a „Toys of Power” pszichikai képesség segítségével használhat. Ezek a különleges eszközök lehetővé teszik Max számára, hogy teleportáljon, mások helyett kommunikáljon, vagy akár telepatikus képességekre, gondolatolvasásra is szert tehessen.

A játékosoknak ezekkel az eszközökkel kell megfejteniük a különböző logikai fejtörőket, amelyek néha igencsak elvont gondolkodást igényelnek, és kihívást jelenthetnek még a veterán kalandjátékosok számára is

Bár a rejtvények változatosak és sok esetben kreatívak, néhányuk megoldása igencsak bizarr vagy tényleg nehezen kisilabizálható, ami időnként frusztrálóvá teheti a játékot, különösen azok számára, akik nem szoktak hozzá az ilyen típusú kalandjátékokhoz. A fejlesztők azonban szerencsére beépítettek egy állítható nehézségű tipp-rendszert, amely segíthet nekünk a túlságosan bonyolult részeknél anélkül, hogy teljesen egyértelművé tenné a megoldást.

A „Toys of Power” a játék legérdekesebb és legizgalmasabb komponense, amely frissességet és csavarokat hoz a játékmenetbe, de új lehetőségeket nyitva a rejtvények megoldása terén.

Sam és Max olajozottan működő duója mindig is a sorozat legnagyobb vonzereje volt. Sam a nyugodt, komolyabb, megfontoltabb „öreg róka” – vagyis kutya –, míg Max az impulzív, kiszámíthatatlan figura, aki örömét leli az erőszakban. A két karakter közötti interakció és a közös kalandjaik során előforduló abszurd helyzetek, párbeszédek megannyi nevetéssel teli percet fognak okozni nekünk.

A humor melett komolyabb szálakat is megpenget a játék, elsősorban a barátságról, hiszen kalandjuk során hőseinknek nem egy embert és lelket próbáló helyzettel kell megküzdeniük.

A The Devil’s Playhouse remasterelt verziójában a látványvilág jelentős finomításon ment keresztül. A karaktermodellek részletgazdagabbak, a textúrák élesebbek, a környezet színesebb és élettel telibb, mint az eredeti változatban. A fény-árnyék effektek is dinamikusabbá váltak, ugyanakkor a sorozatra jellemző karikatúraszerű stílus megmaradt.

A hanghatások és a zenei aláfestés is remekül illeszkedik a játék hangulatához. A szinkronhangok, különösen Sam és Max karaktereihez, kiválóan illeszkednek – a szájmozgáshoz is jobban igazodik a szinkron. A zenei betétek, bár visszafogottabbak, mint az előző részekben, továbbra is kellemes hangulatot teremtenek.

Azonban sajnos olyan dolgok rondítanak bele az összképbe, mint a képfrissítésből történő akadás, grafikai bugok, illetve irányítási nehézségek – amely különösen akkor bosszantó, amikor nagyon precíznek kellene lennünk egy-egy helyzetben.

Megosztás
Közzétette:
slawter

Legfrissebb bejegyzések

Neptunia x SENRAN KAGURA: Ninja Wars – Játékteszt

Két hasonló, mégis különböző világ találkozása nem mindig sül el jól, viszont az Idea Factory…

2024-09-26

Death end re;Quest 2 – Játékteszt

Az Idea Factory Death end re;Quest 2-je egy rendkívül érdekes és bizarr JRPG kalandot ígér,…

2024-09-25

Core Keeper – játékteszt

Egy sikeres Early Acces kampány után egy zseniális játékot kaptunk a Core Keeperrel, mely remekül…

2024-09-23

CyberCorp – Korai Hozzáférés Betekintő

Az Ascent, Warframe és SYNTHETIK által inspirált CyberCorp nemrég érkezett Korai Hozzáférésben, azonban ennek a…

2024-09-22

Azur Lane Crosswave – Játékteszt

A Crosswave egy remek belépőpont az Azur Lane világába, ahol a hadihajók animelány alakot öltenek.

2024-09-22

The Crush House – Játékteszt

Vedd fel és állítsd össze 1999 legnépszerűbb valóságshowját: a The Crush House-t!

2024-09-22