A játék elején megismerhetjük, hogy a kis városunk, Ripton egy Victor Zuev nevű nagyfőnök uralmába került, korrupt rendőrök, stb. Általunk alakított maréknyi rendőr csapat elhatározta, hogy saját kezébe veszi az igazságszolgáltatást, és leszámolnak a rosszfiúkkal. A This Is The Police 2-től eltérően, itt nem annyira a sztori kap hangsúlyt, hanem a különböző taktikai bevetések. Hogy még tovább nehezítsük a dolgot, szinte mindig alulfelszereltek leszünk, de ennek javításában mellék küldetések segíthetnek.
Minden küldetésben van egy fő objective, amit teljesítenünk kell. Erre 6 embert állíthatunk rá. Amennyiben szükségünk van pénzre is (és elég hamar belátjuk, hogy lesz), akkor a városlakók kéréseit is teljesíthetjük elismerésért, pénzért (vagy ingyen) és felszerelésért. Ezekre nem kapunk bónusz embereket, úgyhogy a kiosztható 6 embert a fő és mellék küldetések között hatékonyan kell elosztanunk. A játék díjazza a térképek felfedezését, így ajánlom, hogy minél több mellék szálat próbáljunk meg elvállalni. Túl sokat sem érdemes viszont, mert amennyiben nem tudjuk teljesíteni, az általában nagyobb büntetés, mintha fel sem vesszük.
A küldetések teljesítése során érdemes a csendes taktikákat előnyben részesíteni. Erre számos opciót kapunk fegyverek és technikák tekintetében. Ez nem jelenti azt, hogy nem ronthatunk be akárhova és lőhetjük lyukasra a gengsztereket, de számomra könnyebb volt taktikusan, egyenként letartóztatni őket, mint lövöldözni és rögtön alert módba kerülni. Felszólíthatjuk a célpontunkat, hogy adja meg magát (százalékos esély van rá természetesen), TASER-rel kilőhetjük vagy leüthetjük gumibottal és onnantól könnyen letartóztathatjuk. Amennyiben a radikálisabb módszert szeretnénk választani, akkor a fegyvereink bármelyikével lelőhetjük. Itt is több lehetőséget kapunk (pl.: fej – instant halál, kéz lövés – nem tud lőni ellenfelünk, stb.).
A küldetéseken használt felszerelésünket lehetőségünkhöz mérten kell minden küldetés előtt szétosztanunk. Gyakori hiba (többször is olvastam), hogy vesznek az emberek fegyvert, de 1. nem vesznek hozzá lőszert, 2. nem adják oda a karakternek a fegyverbe a lőszert és üresen lesz nála. Érdemes minden emberünket lethal és non-lethal fegyverekkel ellátni, de ez teljes mértékben játékstílusunkra van bízva. Szinte mindig kevés lesz a pénzünk, így csak a legfontosabbakat érdemes megvásárolni. Ha valamit nem fogunk felhasználni, azt nem érdemes talonban tartogatni. A tárgyakon kívül karaktereink szintlépéskor képességeket is kapnak, amit két lehetőség közül választhatunk ki (pl.: nagyobb vision range vagy jobb célzás).
Küldetéseink során a térkép felfedezésével „összegyűjthetünk” néhány értékes dolgot (pl.: egy aranyozott öngyújtó, egy maréknyi ékszer, stb.). Ezeket eladva és a küldetéseink jutalmát felhasználva vásárolhatunk magunknak felszereléseket a helyi boltostól. Nem igazán rendőrre jellemző viselkedés, de mindent szedjünk össze, ami mozdítható, mert jelentősen megnöveli a túlélési esélyeinket a belőlük származó bevétel. Amint már említettem fel nem használandó dolgokat ne vásároljunk, mert elég gyorsan elérjük a pénzhiány állapotot a sztori előrehaladtával.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!