Történetünk főhőse és névadója, az elveszett kincsek után kutató Pepper hajótörést szenved a játék elején. A sziget, amelynek partján találja magát tele van zöld egyszarvú lényekkel, a Narlingokkal, amelyek épp nézegetik mennyi zsákmányt tudnak szerezni, ha pórul járt főhősünktől ellopják ami a hajóról kiszóródott. Pepper miután magához tér utánuk ered és ezt követően egy függőhídon találkozik egy ismeretlen figurával, aki a Narlingokat vezeti. Ő elvágja a hidat karakterünk alatt, aki így a mélybe zuhan. Zuhanás közben meg tud kapaszkodni egy fúróban és máris összejött a játék címe: Pepper Grinder.

A játék teljes mértékben a fúró használatáról szól. Szerencsénkre az egész sziget „teljesen véletlenül” kompatibilis a fúrónkkal és így mindennel képesek vagyunk interakcióba lépni általa. Pepper maga tud sétálni és minimálisan ugrálni, de a tényleges mozgásrendszer a furó segítségével történik. Lényegében úgy fog mozogni karakterünk, mint egy orrmotoros repülő. Folyamatosan földbe, vízbe vagy speciális kapaszkodókba fogunk fúrni és így tudunk haladni előre a pályákon.

Nagyon precíz mozgást tesz lehetővé számunka a játék bár nem követeli meg azt. Rengeteg rejtett hely található, amelyek mindegyikének feltárásához szükségünk lesz majd elég komoly koordinációra és kreatív fúróhasználatra, de a szimpla végigjátszásnak nem létfontosságú eleme a hardcore platformozás. Egy kis hozzászokást biztosan megigényel a fúró teljesítményének fokozását használó magasabbra ugrás és egyebek, de pillanatok alatt szinte rutin szerű mozgássá alakul, annyira jól és letisztultan van implementálva.

A pixel art szintén kiemelkedő minőségű. Nagyon dinamikus minden jelenet, amelyen keresztülfúrjuk magunkat. Helyszínről-helyszínre mindig valami olyan dologgal találkozunk, amely a fúró hajtására van kialakítva. Például liftekbe belehelyezve a fúró hegyét megtekerhetjük a csörlő motorját, de még a sztori során egy gépfegyvert vagy egy robotot is meghajthatunk vele. A hátterek is viccesek/váratlanok. Például harcolunk majd föld alatti lávával telített Narling konyhában vagy az égen léghajókon ugrálva. Érdemes néha egy kicsit lelassítani és csak befogadni, hogy mi történik körülöttünk.

Legfrissebb bejegyzések

Ara: History Untold – játékteszt

Az Oxide games műhelyéből érkezett egy 4X játék, ahol a győzelemnek nem feltétele az, hogy…

2024-11-17

Metaphor ReFantazio – játékteszt

Az ATLUS 35 évnyi tapasztalattal, a Persona és Shin Megami Tensei sorozatokból merítve és rengeteg…

2024-11-16

Lego Horizon Adventures – Játékteszt

Gyerekbarát Lego-kaland, mely szakít a tradicionális Lego játékok hagyományaival, hogy valami sokkal szebbet hozzon létre.…

2024-11-15

B-PROJECT RYUSEI*FANTASIA – Játékteszt

Minőségi visual novel az idolok világában.

2024-11-14

White Day: A Labyrinth Named School – játékteszt

A White Day: A Labirynth Names Schoolt a koreai Resident Evilként is említhetném, azonban a…

2024-11-13