Az első dolog, ami nagyon szembetűnő az a menü redesign, ami a játékos karakterét helyezi a fókuszba. Elsőként létre kell hoznunk a karakterünket, amire már alapból rengeteg opciót kapunk, de a versenyek során szerzett in-game pénzből még többet unlockolhatunk. Két lehetőség közül is választhatunk a szezon módra való tekintettel: szponzori vagy csapat szerződést kötünk. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. Nekem a szponzori opció jobban tetszett, de nem hiszem, hogy bármilyen komolyabb negatív hatása lenne egyik választásnak sem. Játékosunkat és motorunkat számos felszereléstípusban módosíthatjuk, amiből több, mint 10.000 áll összesen a rendelkezésünkre.
A vezetés az Unreal Enginere váltás óta egy sajátos érzést hordoz magával, de valahogy ez az a rész, ahol a legjobb a játékélmény a motorok kezelésével kapcsolatban. Több lehetőségünk is van az irányítás nehézségére vonatkozóan, és az egészen „baba mód”-tól a közel realisztikus vezetési élményig mindent megtalálunk benne. Ki kell emelni, hogy végre rendesen érezhető a kerekek által hagyott nyomok hatása a pályán való haladásra. Még az AI-t is meg tudja trükközni néha, ha egy komolyabb nyomot hagyok előttük. Egy kicsit még most is megvan ez a csúszkálós-jeges érzés, de a többféle pályakörnyezet mind sajátos vezetési stílust követel. Ez talán a legnagyobb újítás számomra, amit az idei rész hozott.
Kellemes újításnak számít a roppant egyszerűen kezelhető map editor, amivel pillanatok alatt teljesen új versenypályákat hozhatunk létre. Az eszköztárunkban lévő elemeket egymás mellé pakolva lényegében elkészítjük a pályánk alaprajzát és a vázlatunk alapján a játék előállítja belőle a kész, motorozható utat. Az átlátható UI mindenki számára lehetővé teszi a szerkesztő használatát. Ezek megoszthatók és akár saját lobbynkban barátainkkal együtt versenyezhetünk a saját pályáinkon.
Ezen felül a Playground, ami egy hatalmas training rész lényegében rengeteg opciót kínál vezetési stílusunk finomítására és néhány szórakoztató verseny is megtalálható benne.
Amit még mindig hiányolok, hogy egy normálisabb „sztori módot” beletegyenek a játékba, ne csak egy ilyen szezonon végigversenyzés legyen az egész, de látszik, hogy a készítők próbálják egy kicsit kipofozni a kínálatot a hozzáadott funkciókkal. A grafika is javult valamelyest, főként a karakter és motor modellek, de a motorok hangja még mindig elég szintetizáltnak tűnik. A menüben ütős basszussal szerelt zene hallható, és kár, hogy nincs opció arra, hogy a verseny alatt is szólhasson valami hasonló a háttérbe a motor búgás mellett.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!