A Mika and the Witch’s Mountainben a címben szereplő Mikát irányítjuk, aki a játék elején indul el azon az úton, mely végén teljes értékű varázslónővé válik majd. A játék hangulata és világa sok tekintetben a Studio Ghibli „Kiki’s Delivery Service” című filmjére emlékeztet. A filmhez hasonlóan egy boszorkánytanonccal a főszerepben egy csomagok szállításáról szóló történetet élhetünk át. A Legend of Zelda: Wind Waker képi világát és a játékmenetét is felfedezhetjük, főleg a sziget kialakításával kapcsolatban.
A játék nyitányában a seprűjén utazva Mika megérkezik Olagari kunyhójához, aki egy félelmetes boszorkány. Mika célja az, hogy a boszorkánytól elsajátítsa a boszorkány lét titkait és praktikáit. Kiderül azonban, hogy ez nem is olyan egyszerű, hiszen Olagari azzal válaszol, hogy lelöki Mikát a hegyről, ahol a kunyhója található.
A hegy lábánál, egy törött seprűvel, Mika nekiindul megmutatni, hogy mi is lakozik benne. Egy kedves falubelivel találkozva az felajánlja, hogy megjavítja a törött seprűt – egy kisebb fizetségért cserébe. Mivel a boszorkánytanoncok nem hordanak magukkal tárcát, így Mikának munkát kell találnia. Bár a seprű könnyen megjavítható, a törése során elvesztette a repülési képességeit, és javított formájában nem alkalmas arra, hogy a hegyet berepülje, így arra leszünk kényszerítve, hogy egy jobbat vegyünk magunknak. Szerencsére a szigetnek égető szüksége van egy futárra, így kapva a lehetőségre hivatalosan is megkezdjük a csomagok kiszállítását. A főnök egy keményfejű karakter, de jelenleg a hosszú távú cél a fontos: az új seprű megszerzése. Minden egyes felvett szállítmányt jó állapotban kell eljuttatnunk a címzetteknek, hogy azok pozitív visszajelzést adjanak nekünk és a teljes fizetést megkapjuk.
Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy lehetünk a létező legjobb értékelésű futár, vagy eljátszhatjuk a Magyar Posta fantasy változatát, és összetörhetünk minden csomagot. A rossz értékelések alacsonyabb fizetéssel járnak, viszont ezen felül más büntetést nem kapunk, így szabadon szórakozhatunk, megkötések nélkül. A játék pedig kellően megbocsájtó: egy vagy két nagyobb csapást kibír minden csomag, mielőtt teljesen töröttnek nyilvánul, így biztosítva, hogy egy szigorú rendszer nem rontja el a szórakozásunkat akkor sem, ha néha hibázunk. A reális élményt megadva azonban néhány bunkó címzett egyszerűen csak azért fogja lepontozni a munkánkat, mert megteheti. A tengerpartok és mezők mentén való fel alá utazás nagyon kellemes. Csak felpattanunk a seprűre, majd nekiindulunk a kézbesítésnek. Az előrehaladásunkkal aktiválható boostokra, és nagyobb repülési sebességre teszünk szert, de továbbra is a légáramlatokra kell majd hagyatkoznunk a szintek közötti utazások során. Ezeket az áramlatokat a térképen követhetjük, szerencsénkre rengeteg található belőlük a szigeten.
A szigeten fel-alá repkedve találunk majd nem túlságosan elrejtett gyűjthető szobrocskákat. Ezeket kozmetikai jutalmakra tudjuk beváltani, például ruhákra és bűbájokra. A játék nem mondható túlságosan hosszúnak, ami nem róható fel neki, tekintettel arra, hogy még mindig egy korai hozzáférésű címről beszélünk. Az egyetlen mindenképp szükséges változtatás talán egy minimap lenne.
Az Oxide games műhelyéből érkezett egy 4X játék, ahol a győzelemnek nem feltétele az, hogy…
Az ATLUS 35 évnyi tapasztalattal, a Persona és Shin Megami Tensei sorozatokból merítve és rengeteg…
A megszokott arcade lövölde most egy kissé más perspektívából.
Gyerekbarát Lego-kaland, mely szakít a tradicionális Lego játékok hagyományaival, hogy valami sokkal szebbet hozzon létre.…
A White Day: A Labirynth Names Schoolt a koreai Resident Evilként is említhetném, azonban a…