Ha egy kis szórakozásra vágysz a kajaszünetedben, ne keress tovább. Egy cuki kinézetű, kicsit rogue-like játék csak rád vár. Ha pedig vannak csináld magad D&D-s emlékeid, akkor bónusz nosztalgia pontok járnak.
A játék során a feladatunk az lesz, hogy egységeinket menedzseljük, és az egyes dungeon runok alatt vezessük őket. Ahogy a játékba érkezünk, máris megcsap az RPG hangulat, amikor meghalljuk a folyton rímekben beszélő bárdot, aki a játék során folyamatosan kommentálja majd az eseményeket, nagyrészt irónikus módon. Ezután meg is kapjuk az első feladatunk, hogy a guildünkben helyezzünk el egy barakkot, hogy karaktereket szerezzünk.
Azonnal három dolgot megismerünk a játékból. Az egyik, és legszembetűnőbb, az a ceruzarajz jellege, ami szerintem nagyon sokakban saját emlékeket ébreszt, amikor a barátaival gyártottak egy-két világot az aktuális partihoz. Következő dolog pedig az, hogy ez lényegében egy kártyajáték. A játék során bővítjük a paklinkat, és igyekszünk a lehető legkevesebb rossz lapot beletenni. Az utolsó dolog pedig az „építés”. A dungeon runok, és a guildünk bővítése során folyamatosan építünk a húzott lapokból. A lehelyezhető elemeket egymás mellé tudjuk lehelyezni, és csak folytonosan (ez azért fontos, mert vannak „zsákutcák”, ahol módosítókat kapnak a rajta lévő egységek).
Amint leraktuk az első barrakkunk, készen is állunk egy dungeon runra. Ez úgy zajlik, hogy kiválasztjuk a különböző dungeoneerünk közül azt, amelyiket szeretnénk leküldeni egy körre, és amennyiben van már, akkor adhatunk egy buffot is neki (amit szintén építkezéssel unlockolunk). A class-buff kombinációnk adja majd a kezdő paklinkat. Minden pálya tartalmaz pár megadott helyet és szörnyet, plusz a karakterünk megadja a kiinduló pontunkat. Minden más pályaelem, szörny, szajré ránk van bízva. Szó szerint a saját kalandunkat építhetjük fel. Akár a lehető legkevesebb csatával is hatalmas loottal térhetünk vissza guildünkbe, ha ügyesen építjük fel a szobákat.
Nagyon szimpla mechanika van a játékban, de mégis minden dungeon változatos, és egyedi. Egyrészt a DLC-k újabb kártyákat adnak, másrészt a karaktereink minden sikeres run után battle scarokat kapnak, amik vagy pozitív, vagy negatív irányban befolyásolják a képességeiket. Természetesen ha meghal egy dungeoneerünk, akkor permanens halál vár rá, mint minden valamire való roguelike játékban.
Nagyon ajánlom a játék beszerzését telefonra vagy tabletre, mert úgy tényleg egy autentikus tabletop játék élményét kapjuk. Az ára, ami bármiféle akció nélkül 14,99€ körülbelül olyan 10-15 óra játékért szerintem teljesen korrekt ajánlat. Hamarosan érkezik a karácsony, ami magával hozza a Steam saleket is, ami még kedvezőbb árfekvést jelent. Mindenkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani a játékot függetlenül a társasjátékos „előképzettségétől”.
Értékelés: 8,5/10
A Warner Bros. Discovery jóvoltából, megnéztük az első négy részt. Spoiler-mentes beszámoló következik.
Kint jártunk a megújult PlayIT-en. Felnőtt-gamer beszámoló következik...
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…