Októberben került a Steam kínálatába a Steam Zöld Útról a Cannibal Panda Studios játéka, ami a The Construct nevet kapta. A játék teljesen hazai fejlesztésű.
A The Construct egy felülnézetes klasszikus indie-akciójáték. A történet kissé sablonszerű kezdés ellenére hamar érdekessé válik, és egyre könnyebb beleélni magunkat a helyzetbe. A labirintusszerű pályán sárga érméket gyűjthetünk, amelyek szükségesek a bónusz pályák feloldásához, piros lapkákat, amelyekre szükség van a kapuk kinyitásához és zöld üzeneteket. Utóbbi segítségével követjük a történetet.
Amikor megkaptam az aktivációs kulcsot, és aktiváltam, azt hittem, valami sablonszerű, felülnézetes elkapkodott játék lesz, főleg azért, mert a fejlesztőről még soha nem hallottam. A játék elindítása után kiderült, UNITY motor fut a játék mögött, ami arra engedett következtetni, hogy ha már saját motort nem dolgoztak ki, csak több idő jutott a játékélmény fejlesztésére. A menü rendkívül egyszerű, áttekinthető. Innen folytathatjuk a játékot, kezdhetünk újat, könnyű és nehéz fokozatban, illetve itt találjuk a bónusz pályákat. Külön szót érdemel szerintem, hogy a fejlesztők az angol nyelv mellett magyarul is elérhetővé tették a játékot.
Mivel megláttam, hogy kontrollert is támogat, márpedig ha támogat, valószínűleg „jobb” is vele, azonnal előkaptam a sajátomat, de beállítani nem sikerült. Ennek nagyon egyszerű oka volt: az alap gombkiosztást nem lehet változtatni, nekem pedig, mivel Trust kontrollerem volt, nem jól érzékelte a gombjait a játék. Természetesen Xbox-kontrollerrel már működött normálisan. Az irányítás kontroller nélkül hihetetlenül nehéz volt. Rengeteg gondolkodtató és gyors ujjmozgást igénylő feladat elé állít minket a játék: mozgó tárgyak, lövedékek, lézerek és folyamatos égető falak.
Sajnos a harmadik pálya után viszont elkezdtek sorban előjönni a hibák. Nem nyom össze a fal, ami mozog, vissza lehet ugrálni az egyirányú gyorsítóban, és „ki lehet jönni a pályáról”. Utóbbi amúgy csak kétszer jött elő, és csak egyszer volt nagyon látványos.
Térjünk át a hangokra. Véleményem szerint szinte tökéletesek a zenék és a hanghatások. Amit hiányolok, az az ütközés hangja és a találat hangja. Ahogy folytattam a játékot, és kezdett felépülni a történet, egyre jobban kezdett tetszeni a játék, azonban beleütköztem egy hatalmas hibába, ami lehet, csak nálam jelentkezett, mindenesetre nem tudtam miatta folytatni a kalandokat. A történetmesélő ablak nem jelent meg, tehát innentől kezdve fogalmam se volt, mit kellene csinálni, illetve történet nélkül elég unalmas a játék.
Két hét várakozás után végre megérkezett az első nagy frissítés. Nagyon vártam, mivel reméltem, hogy meg fogja oldani a problémámat. Igazából, ki se tudtam próbálni, hogy megoldotta-e, mivel az a „menü” ahol a történet egyes pályái között lehet lépni, nem engedett tovább, így egy adott pályát tudtam csak játszani. Többszöri újratelepítés után sikerült orvosolni a problémát, és úgy látszott, sikerül. Természetesen teljesen az elejétől kellett kezdenem a játékot, ami újabb 3 órát jelentett. Bevallom őszintén, továbbra is izgalmas volt, bár a történet másodszorra már elég unalmas. Úgy gondolom, hogy már majdnem a végére értem a játéknak, amikor újabb hibába botlottam, ugyanis ismét nem tudtam továbbmenni a menüben, bár most kicsit több pályát engedett.
Összesítve a játék nekem hatalmas csalódás volt, de hihetetlenül kellemes csalódás, és valóban élveztem, teljesen addig, ameddig volt mit. Összesítve az ötlet nagyon jó, a kivitelezés szintén, bár néhol elkapkodott, de kicsi finomítással rendkívül jó játékot lehet összerakni, ha pedig figyeljük az árát (2,99 Euro), azt kell mondanom, tökéletes választás, ha 4-5 órányi indie játékra vágysz.
A fejlesztők amúgy azt ígérték a honlapon, hogy fejleszteni fogják a játékot, ki fogják adni több platformra, illetve majd többjátékos módokat is fog kapni. Mindenesetre én nagyon várom ezeket a fejlesztéseket, és gratulálok a fejlesztőknek, ugyanis minden hibája ellenére régen láttam ilyen jó projektet idehaza.
Értékelés: 7/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!