Nemrég free-to-play modellre váltott a WildStar. Most megnéztük, mennyivel járunk rosszabbul, ha ingyenesen akarunk játszani.
Először is leszögezném, hogy a teszt a F2P változat indulásakor készült. Minden MMO startja nehéz és sosem probléma mentes. Ennek fényében olvasd a tesztet.
Ahogy megláttam a kiírást a játék oldalán, hogy elstartolt a F2P változat, abban a pillanatban elkezdtem letölteni. Meglepődve láttam, hogy egy újraindult MMO esetében maximum sávszélesség mellett tudok tölteni. Szépen leszedte és lepatchelte a klienst. Megtörtént a login, és akkor ez a sokkoló kép fogadott.
Igazából nem is tudom mire számítottam, de szépen kivártam a sorom, ami végül kicsivel több, mint 3 óra volt. Utána belépett a játék menüjébe, ahol láttam, hogy ingyenesként két karaktert készíthetünk. Ezzel szerintem komolyabb gondja nem lesz senkinek, majd maximum csinál még egy felhasználót szintén teljesen ingyen. A karakter kreáció után beléptem a játékba. Akkor fogadott a másik kép, hogy a betöltő ablak alján a csík hiába ért el a végpontjára, a játék még különösebben nem foglalkozott azzal, hogy bedobjon a világba. Egy „rövidke” várakozás után már el is kezdhettem a játékot. Felvettem az első questet és elkezdtem ölni az NPC-ket. Olyan brutális lag van konstans a szerver oldalon, hogy az még a mostani WoW:WoD launchon is túl tesz. Az egészben a vicces dolog az volt, hogy a statisztika mutatja a sarokban a stabil 60 fps-t, és mellette, hogy ping: 35. Ez hasonló elvet képvisel, mint a „tudom, hogy elszúrtam, de úgysem mondom meg”.
Az eszméletlen lag-ot félretéve elhúztam a karakterem a 14. szintig, ahol megkapjuk a házunkat és elkezdhetjük berendezni azt. Itt éreztem legkevésbé, hogy bármit is számítana a pénz, mert a F2P játékos a fizetőssel szemben annyi különbséggel rendelkezik, hogy 2000 helyett 1000 a limit a lerakható tárgyaknál. A F2P felhasználók negatívumai összesítve:
A WildStar esetében létezik egy középút is, amikor ingyenes vagy, de megkapod a fizetősök bizonyos funkcióit (Free-to-spend?). Ennek a pontos rendszeréről itt kaphattok tájékoztatást. Lényegében az in-game storeban történő vásárlással „veszed” meg magadnak a funkciók elérési lehetőségét.
Összességében elmondhatjuk, hogy free-to-play játékosoknak nem nagy érvágás a játék, de ha nincs olyan ismerősünk, aki fizetős, akkor sok közösségi funkcióból kimaradunk. De mint mindehol máshol az életben, ezen egy kis pénz befektetésével könnyedén változtathatunk.
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!
A Knights Within egy ígéretes roguelite játék, mely remek játékokból merít ötleteket, és azokat jól…
Az Oxide games műhelyéből érkezett egy 4X játék, ahol a győzelemnek nem feltétele az, hogy…