Mivel közeleg a Steam hardvereinek kiadása, így elkerülhetetlen volt, hogy a régi kezelőfelületet újra átdolgozzák. Hogy pontosan mik változtak, azt a cikkben részletesen kifejtem.
Aki esetleg nem tudná, hogy miről van szó, a Steam kezelőfelületén belül már viszonylag régóta létezik egy gomb, amit megnyomva egy Big Picture nevezetű UI érhető el, ami arra van tervezve, hogy kontrollerrel is könnyedén használhassuk a Steam fiókunkat. Ezt a felületet fogja használni a Steam Machine is, ezért fontos volt, hogy mire a boltokba kerülnek minden hibát kiküszöböljenek és esetlegesen kijavítsanak.
Amint megnyitjuk azonnal szembetűnik, hogy egészen "konzolos" kezelőfelületet alakítottak ki. Ezt nem is tagadja a Valve, mert az a céljuk, hogy a bárhol könnyedén játszhassunk játékainkkal, akár az asztali gépünknél, akár a fotelben a TV előtt. Az első változata ennek a felületnek három menüpontot tartalmazott csak, ehhez képest most már minden funkciót elérhetünk, amit egyébként az alap felületen is megtalálnánk.
Első menüpontunk az a Steam Áruház, ami viszont nem sokat változott az elődjéhez képest. Talán az egyetlen lényegesebb változás a kategóriák felosztásában van, ami alul található.
Második menüpontunk a Könyvtár, ahol már nem csak a játékainkat találjuk meg, de helyet kaptak a külön kategóriák is, mint például a videók/filmek, zenék (nagyrészt a játékok zenéit tartalmazó albumok), és saját, helyi zenéink is.
Harmadik menüpontunk a Steam Közösség, ahol a játékokkal kapcsolatos információkat és közösségi tartalmakat találjuk. Itt már helyett kapott a közvetítések menüpontja is, ami szintén könnyedén használható a controller segítségével.
A barátainkkal való csevegés is egy könnyen kezelhető képernyő-billentyűzet segítségével történik. Sok alkalmazással és játékkal ellentétben itt gondoltak arra, hogy mivel a TV előtt elég távol ülünk, ezért nagyobb betűket használ az interfész minden területén, így a csevegés könnyen olvasható, anélkül hogy meresztenünk kellene a szemünket a betűk miatt.
A zenéinket egy zenelejátszó segítségével akár a Steam Overlayből is vezérelhetjük a játékok közben (ezt a Big Picture módon kívül is megtehetjük az Overlayből). Nincs túlbonyolítva, de szerintem tökéletesen megteszi a feladatát.
Frissítették a beépített böngészőt is, amit én úgy vettem észre, hogy gyorsabban tölti be a lapokat, mint az elődje, és a görgetés is "simább" lett. Ezt szintén probléma mentesen irányíthatjuk az analog stickek segítségével.
Ugyan még nem érkeztek meg a Steam Controllerek, de a hozzá tartozó rendszer már bekerült az interfészbe. A kontroller párosítása nagyon egyszerű dolog lesz: a Steam és az X gomb lenyomva tartásával azonnal párosítja a gépünkkel a kontrollert és már indulhat is a kezelés személyreszabása.
A Fekete táska egy kémdráma egy legendás hírszerző ügynökről és szeretett feleségéről. Amikor a nőt…
Az év első hónapjában érkezik a Vészhelyzet szellemi örököse Noah Wyle-lal, folytatódik a Peaky Blinders…
Gyönyörű világba hívlak meg Téged, ahol hiába győznek le, sosem lesz véged.