Mivel közeleg a Steam hardvereinek kiadása, így elkerülhetetlen volt, hogy a régi kezelőfelületet újra átdolgozzák. Hogy pontosan mik változtak, azt a cikkben részletesen kifejtem.
Aki esetleg nem tudná, hogy miről van szó, a Steam kezelőfelületén belül már viszonylag régóta létezik egy gomb, amit megnyomva egy Big Picture nevezetű UI érhető el, ami arra van tervezve, hogy kontrollerrel is könnyedén használhassuk a Steam fiókunkat. Ezt a felületet fogja használni a Steam Machine is, ezért fontos volt, hogy mire a boltokba kerülnek minden hibát kiküszöböljenek és esetlegesen kijavítsanak.
Amint megnyitjuk azonnal szembetűnik, hogy egészen "konzolos" kezelőfelületet alakítottak ki. Ezt nem is tagadja a Valve, mert az a céljuk, hogy a bárhol könnyedén játszhassunk játékainkkal, akár az asztali gépünknél, akár a fotelben a TV előtt. Az első változata ennek a felületnek három menüpontot tartalmazott csak, ehhez képest most már minden funkciót elérhetünk, amit egyébként az alap felületen is megtalálnánk.
Első menüpontunk az a Steam Áruház, ami viszont nem sokat változott az elődjéhez képest. Talán az egyetlen lényegesebb változás a kategóriák felosztásában van, ami alul található.
Második menüpontunk a Könyvtár, ahol már nem csak a játékainkat találjuk meg, de helyet kaptak a külön kategóriák is, mint például a videók/filmek, zenék (nagyrészt a játékok zenéit tartalmazó albumok), és saját, helyi zenéink is.
Harmadik menüpontunk a Steam Közösség, ahol a játékokkal kapcsolatos információkat és közösségi tartalmakat találjuk. Itt már helyett kapott a közvetítések menüpontja is, ami szintén könnyedén használható a controller segítségével.
A barátainkkal való csevegés is egy könnyen kezelhető képernyő-billentyűzet segítségével történik. Sok alkalmazással és játékkal ellentétben itt gondoltak arra, hogy mivel a TV előtt elég távol ülünk, ezért nagyobb betűket használ az interfész minden területén, így a csevegés könnyen olvasható, anélkül hogy meresztenünk kellene a szemünket a betűk miatt.
A zenéinket egy zenelejátszó segítségével akár a Steam Overlayből is vezérelhetjük a játékok közben (ezt a Big Picture módon kívül is megtehetjük az Overlayből). Nincs túlbonyolítva, de szerintem tökéletesen megteszi a feladatát.
Frissítették a beépített böngészőt is, amit én úgy vettem észre, hogy gyorsabban tölti be a lapokat, mint az elődje, és a görgetés is "simább" lett. Ezt szintén probléma mentesen irányíthatjuk az analog stickek segítségével.
Ugyan még nem érkeztek meg a Steam Controllerek, de a hozzá tartozó rendszer már bekerült az interfészbe. A kontroller párosítása nagyon egyszerű dolog lesz: a Steam és az X gomb lenyomva tartásával azonnal párosítja a gépünkkel a kontrollert és már indulhat is a kezelés személyreszabása.
Kint jártunk a megújult PlayIT-en. Felnőtt-gamer beszámoló következik...
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…