A kompetitív helyi multiplayer játékok mindig jó szórakozást képesek nyújtani, de ebben az esetben ez nem teljesen állja meg a helyét.
A Speedrunners-höz hasonlóan a Giana Sisters: Dream Runners-ben is 4 fővel, fej fej mellett kell végigszaladnunk a pályán miközben arra törekszünk, hogy mi legyünk a legelsők és kiszúrjunk a többivel.
Ez mind szép és jó, de sajnos a kivitelezés nem sikerült olyanra, mint ami a stílustól elvárható lenne. Számomra nagyon zavaró a kameraállás, ahhoz képest, amennyire gyors a játék és amilyen sok minden történik a képernyőn egyszerre. A játék során több, nagyon színes világban futunk karaktereinkkel, ahol gyémántokat és power-upokat szedünk fel, olyan pályákon, amik egyszerre akarnak platformer és verseny pályák lenni, de egyszerűen a kivitelezése miatt ez lehetetlen. Elvárja a játék, hogy csapdákon ugráljunk át, és közben szedjünk fel dolgokat, miközben a kameraállás nem teszi lehetővé, hogy normálisan lássuk azt, merre is haladunk.
Ezekhez pluszban hozzátesz az, hogy semmi értelmét nem láttam a felvehető tárgyaknak. Talán a madaras volt az, ami esetleg használható lehet, de egy ilyen játékban szerintem ez nem megengedhető. Ha bestunnolnak minket, akkor a lelassulunk, de ennek sem igazán éreztem a súlyát. Nem érzékelhető az a faktor, hogy mivel nem voltam elég ügyes, így én hátrányba kerültem az ellenfeleimhez képest. Lehetőségünk van „dash”-re, ami nagyon gyorsan előre lök minket, de mivel futás közben sem tudjuk rendesen meghatározni, hogy hol vagyunk és hova érkezünk, ez lényegében az öngyilkosság gombját jelenti.
Nagyon jó koncepciója lenne a játéknak, de a kivitelezésnél sajnos elcsúszott. Az előző részekhez képest számomra elég nagy csalódás volt a játék.
Értékelés: 4/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!