Sokunkat elgondolkoztatott már az a dolog, hogy mi is történt volna, ha a dinók nem hallnak ki? Hogyan is nézne ki a társadalmunk? Hogyan tudnánk túlélni közöttük?
Érdemes még az elején tisztáznunk, hogy ez egy alfaverziójú játék, tehát még bőven a fejlesztés szakaszában van. Így a különböző bugokra, textúrahibákra nem térünk ki a cikkben, mivel a közeljövőben úgyis javítják őket. A játékban lévő craftolható dolgok is szinte csak töredékét képviselik annak, ami majd a végleges verzióban elérhető lesz, mivel addig még nagyon sokat változhat a játék.
A Beasts of Prey nem titkolja, hogy nem egy singleplayer játék, hanem egy igazi, vérbeli többjátékos mű. Ezt bizonyítja az is, hogy egyszemélyes kampány módot nem is találunk a játékba belépve, hanem a szerverek fajtái közül válogathatunk. A hivatalos egy nagy szerver, ahol a világ összes játékosa csoportosul. A hivataloson kívül azonban válogathatunk a közösségi szerverek között is.
Kezdéskor – a stílushoz méltóan (mivel ez egy túlélőjáték) – egy kés van a kezünkben, és ezenkívül semmi más. Ebből adódik egyből, hogy egy jól kidolgozott craftolási rendszerrel kell dolgoznunk, és így felépíteni magunknak a megfelelő életkörülményeket nyújtó bázisunkat. Természetesen mindehhez nekünk kell begyűjteni a megfelelő alapanyagokat, amiknek már most szinte végtelen a tárháza.
Nem szabad azt sem elfelejtenünk, hogy egy dinókkal és veszélyekkel teli világban vagyunk. A kis késsel, vagy akár a kőbaltával sem érdemes kötekednünk egy dinóval. Szerencsére halálunkkor az összegyűjtött cuccaink megmaradnak, de így sem túl kellemes, hogy akármelyik bokorból a nyakunknak ugorhat egy ádáz ősragadozó.
A craftolási rendszer viszont szépen ki lett dolgozva, bár az elején csak pár dolgot tudunk elkészíteni, de ezek között ott van a munkapad is, amivel már az elkészíthető dolgok tárháza is meghatványozódik. Ebből kifolyólag lehet akár egy fakunyhónk, vagy akár egy hatalmas falakkal és reflektorokkal ellátott bázisunk. Fegyverek terén is ilyen a játék szórása, konkrétan a kőbaltától kezdve eljuthatunk akár addig is, hogy egy géppuskát tarthatunk a kezünkben. Persze minden egyes tárgynak megvan a reális ára. A tárgyak elkészítésénél pedig be tudjuk állítani, hogy addig gyártsa az adott dolgot, amíg van hozzá alapanyagunk.
A Beasts of Prey jól irányítható, egér és billentyűzet kombóval egy teljesen jól játszható játék. Egyetlen hiányosságot az irányításban ott éreztem, hogy favágáskor folyamatosan kattintgatni kell, hogy vágja a fát, és nem lehet csak simán lenyomva tartani az egeret. A grafika terén nem fog éppen az élre törni, és lenyűgözni minket. A képi világ megfelelő, de nem hozza a ma kiadott játékok szintjét. Nagyon sok helyen egybemosódottnak látni a környezetet, illetve elég egyszínűek a környező objektumok. Pixelesedéssel is gyakran találkozhatunk, és a táj is kietlen. De persze ne feledjük el, a Minecraft sem a grafikájáról híres, mégis egy sikerjáték vált belőle.
A többjátékos módból kifolyóan mindenképp csak ajánlani tudjuk nektek, hogy ismerősi társasággal vagy egy-két baráttal álljatok neki a játéknak. Sokat dob a játékélményen és meg is könnyíti a dolgotokat, ha együttműködve tudtok valakivel/valakikkel dolgozni. Illetve egy közös, hatalmas bázist is élmény együtt felépíteni.
Ár-érték arányban teljesen reális tartományban mozog. Igaz, hogy még csak egy alfaverziójú játékról beszélünk, de ennek megfelelő árcédulát is aggattak rá, hiszen a Steam kínálatában 17,99 €-ért már beszerezhetjük. Ez főleg a túlélős játékok kategóriájában nem számít túl soknak.
Összességében egy nagyon hangulatos túlélős játékkal van dolgunk, amit sajnos egy kevésbé sikeres grafikai motorral láttak el, de talán kárpótolhat minket maga a játékélmény, főleg ha sikerül egy-két barátot beszervezni. Az irányítás megfelelő, a dinók pedig rettentő nagyok, és eléggé halálosak, amíg nincs egy gépfegyver a kezünkben. Bárkinek ajánlani tudjuk, aki szereti a túlélős játékokat, és szeretne egy kicsit a dinók földjén szaladgálni.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!