A GRID Autosport a széria harmadik, számozatlan része nagyon tetszetős és élménydús versenyzést tár elénk, de sajnos a karrier mód és az XP-rendszer elég laposra sikeredett.
A játék rögtön bedob a mélyvízbe minket. Egy látványos bevezetővideó után, bármiféle előzetes instrukció nélkül már a rajtkockáknál találjuk magunkat, és törünk előre az első hely felé. Itt elsajátíthatjuk a játék mechanikáját és megismerhetjük a flashback funkciót, amit ha bekapcsolunk, egy rövid időt „visszatekerhetünk” az időben, hogy esetleges hibáinkat kijavítsuk. Már ekkor szembetűnik, hogy mennyire szép is a játék, amit a készítők egy mindenki számára ingyenesen letölthető nagy felbontású textúracsomaggal még tovább fokoztak, és ezenfelül 4K-támogatást is adtak neki.
Ahogy célba érünk, megpillantjuk a karrier mód 5 kis logóját, ami mind egy-egy ágat jelöl: sima túraautó-verseny; endurance-bajnokságok; nyitott kerekű autók, ami a Forma 1 világát csempészi kicsit be a játékba (személy szerint ezt a módot élveztem a legjobban); utcai módok, mint például a driftelés. Ez elsőre még teljesen jól működik, és ahogy nyerjük a versenyeket, a növekvő XP-csíkunk csak tovább fokozza az extázist egy-egy megnyert széria után, de egynéhány óra múlva eléggé lapossá válik ez az élmény, és rájövünk, hogy az XP-rendszernek igazából semmi lényegi haszna nincsen. Mondjuk kifejezetten tetszettek a szponzori kihívások és a legtöbbet ajánló szponzor megtalálása, de valahogy nem nyújtja azt az érzést, hogy bármit is elérünk a fejlődés által. Ezenfelül megjelenik az „időhúzás” is, ami annyit tesz, hogy a készítők szükségtelenül egyre hosszabb versenyeket tesznek elénk.
Ha már a bosszantó dolgokról beszélünk, meg kell említenem még azt, ami a legjobban zavart a versenyek során: és ez nem más, mint a imesterséges intelligencia. Egyszerűen annyira agresszív ellenfelek vannak a játékban, hogy még egy emberek elleni játék során sem nagyon tapasztaltam hasonlót, és eléggé kiborító tud lenni az, amikor a szponzori előírás szerint ütközés nélkül kell teljesítenünk egy versenyt, és a célvonal előtti kanyarnál szándékosan neked ütközik egy vagy több ellenfél. És ez a fajta agresszió nem merül ki abban, hogy szimplán próbál leszorítani, hanem tényleges lökésekről, ütközésekről van szó. Azért nem kell elrettenni a játéktól, mert ez inkább bosszantó, mintsem egy játékélményt romboló hiba.
:galeria:
Ahogy haladunk szépen előre a GRID Seriesbe való kvalifikálásunk felé, érezhetjük, hogy a készítők megpróbálták kihozni a játék alapjául szolgáló EGO motor legjavát (ami már korábban is nagyon jó szolgálatot tett) és látványügyileg egy igazi vizuális élményel szolgálni a számunkra egy „előző generációs” anyagból. Be kell vallanom, hogy az apró háttérelemek minőségi beállításait lejjebb kellett kapcsoljam, mert többször is előfordult, hogy a lemenő nap fényében megcsillanó számos repülő lufiban gyönyörködés közepette teljesen megfelejtkeztem az útról, és azon vettem észre magamat, hogy az autó elejével ellenőriztem a pálya mellett található korlát keménységét.
A multiplayer részért a Racenet felel, és nagyon jó munkát végez, ráadásul további élményekkel szolgál a kicsit laposra sikerült kampány helyett. Nagyon egyszerű a menü kezelése, és pillanatok alatt állíthatunk össze a barátaink számára egyéni versenyeket. Vannak időközönként megjelenő Racenet Challenge-ek, amik folyamatos kihívást tudnak majd jelenteni mind a profi, mind a kevésbé tapasztalt játékosok számára.
A Codemasters ismét egy nagyon jól összerakott játékot készített nekünk, amiben a könnyedebb árkád szórakozásra vágyó játékosoktól egészen a majdnem profi szimulációra vágyók is találhatnak maguknak kellemes időtöltést. A kampány mód kevésbé jól kivitelezett, de a multiplayer megfelelően pótolni tudja az előrehaladás érzetét.
Értékelés: 8/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!