Egy gyerek máshogy dolgozza fel a családban történt tragédiákat. Egy fantáziavilágot képzel hozzá, hogy könnyebben meg tudja emészteni, de mi történik, ha az a világ sem segít, sőt inkább életre kell?
A Krillbite egy nem mindennapi feladatra vállalkozott, a cikkünk témájául szolgáló játékban ugyanis a horrorjátékokat egy másik oldalról, egy teljesen új nézőpontból mutatják meg: egy 2 éves kisfiú bőrébe bújva élhetünk át egy hihetetlen kalandot. A készítők fantasztikus munkát végeztek, a hangulat magával ragadó, a főszereplőért mindvégig izgulni fogunk, és a befejezéstől pedig a döbbenet ül majd ki az arcunkra.
A történet szerint 2 éves szülinapunkat ünnepeljük éppen, amikor egy hívatlan vendégtől kapunk egy ajándékot, Teddyt. A későbbiekben ő lesz a segítőnk és egyben a narrátor is. Éjszaka viszont furcsa dolgok történnek, és Teddyt elviszi valami tőlünk, minket meg kilök a kiságyból. Miután a macinkat előkerítettünk, anyánkhoz akarunk eljutni, de kiderül, hogy nyoma veszett, és innentől kezdetét veszi az igazi kaland, aminek során 4 emléket kell megszereznünk, hogy újra találkozhassunk vele. Az emlékek mind más-más pályán vannak, amik különböző elemekre épülnek: találkozunk játszótérrel, amihez szép emlékek fűznek minket, vagy egy mesére épülő birodalommal, ez pedig arra fog emlékeztetni minket, amikor alvás előtt felolvastak nekünk. Az utolsó helyszín újból a házunk lesz, ahol szembesülünk majd egy szörnyű ténnyel, de ezt nem szeretném elárulni (és ezzel spoilerezni), mindenki fedezze csak fel saját magának, és élje át. Viszont egyvalami közös lesz a kalandok során, egy ránk leselkedő démon, akiről persze minden kiderül a történet végére.
Mivel a játék eseményeit egy kétéves gyerek nézőpontjából éljük meg, így teljesen más élményt nyújt, mint amit megszokhattunk a horrorjátékok terén. Látni fogjuk majd, hogy az általa felépített fantáziavilággal hogyan próbálja elnyomni a rossz emlékeket. A fejlesztők ezen a téren is nagyon kitettek magukért, hiszen nem akartak egy AAA-kategóriás játékot készíteni, de ennek ellenére sok ilyennel felvehetné a versenyt. Az egyetlen igazi hibája, hogy rövid, mivel kényelmes tempóban 2 órát vesz igénybe a végigjátszása, de az biztos, hogy az itt szerzett élményeket egyhamar nem fogjuk elfelejteni.
Hangok terén egy panaszunk sem lehet, a lépések hangja, a nyikorgó padló, a szél suhogása és minden más is a helyén van, ráadásul nagyban hozzájárul a félelmetes hangulathoz. Még ha nem is találkozunk a démonnal, a jelenlétét folyamatosan érzékelni fogjuk, és garantált a nyomott hangulat is. Teddy feladata a játékos viszonylagos megnyugtatása, és ezt a feladatot a szinkronszínész tökéletesen ellátja.
Az irányítás egyszerű és könnyen megtanulható, míg a látvány tekintetében a Unity Engine felel a szép színekért, a hatásos effektekért és a kidolgozott karaktermodellekért. Nem kell ugyan tőle csodát várni, de egy igazán szép indie-címről van szó, és az optimalizálásnak köszönhetően akár egy gyengébb gépen is szép eredménnyel fog futni a játék.
Az Among the Sleep egy fantasztikus alkotás, ahol minden a helyén van, és az apró elemekből egy nagy egész áll össze. A történet végig lebilincselő, amit a lezárása koronáz meg. A hangok kellően borzolják az ember idegeit, a kisfiú nagyon szerethető, főleg Teddyvel kiegészülve. Mindenkinek szívből ajánlom az alkotást, mert kivételes darabról van szó.
Értékelés: 8,5/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!