A Behemoth nem tartozik a termékeny stúdiók közé, mégse fanyalgunk, ha éveket kell várni a csapat új játékaira. Miért? Azért, mert a végtermék minden porcikáján érezni, hogy hasznosan teltek el a fejlesztési évek. Ilyen játék a BattleBlock Theatre is.
Az Alien Hominidet és a fantasztikus sikereket elért Castle Crashers-t is jegyző Behemoth csapatának legújabb játékára, a BattleBlock Theatre-re közel négy teljes esztendőt kellett várnunk, és talán nem lövök le semmit, ha azt mondom, megérte. A BattleBlock Theatre ugyanis a kooperatív módra kihegyezett akciózás és a platformerek legszebb pillanatait idéző koktél egyvelege, ami ugyan nem ér fel a Super Meat Boy nehézségéhez, de legalább olyan szórakoztató, mint a Team Meat játéka. A játék zsenialitása ugyanis pont egyszerűségében, szerethető, már a Castle Crashers-ből is ismert technológiával megrajzolt szereplőiben rejlik, na meg egy olyan sajátos humorban, ami csak és kizárólag a Behemoth-ot jellemzi.
Az egyenként kilenc szakaszból álló fejezetek egy zátonyra futott hajó legénységének a történetét mesélik el, a fura külsejű bábfigurák ugyanis egy olyan helyen találják magukat, ahol egy színházkedvelő, szadista macska karmai közül kell kiszabadulniuk. Feladatunk végtelenül egyszerűnek ígérkezik, a pályákon elhelyezett zöld kristályokból kell minimum hármat összeszednünk, ami így megnyitja nekünk a továbbjutáshoz szükséges kijáratot. Természetesen célszerű az adott helyszíneken a lehető legtöbb gyémántot összegyűjteni, az így kapott pontokért cserébe ugyanis számos, igen csak színes küllemű avatárt vásárolhatunk. A zöld színű ásvány összegyűjtése azonban csak kezdetben tűnik egyszerű feladatnak, a pályatervezésnek, s a pályákon dolgunkat nehezítő macskáknak köszönhetően ugyanis alaposan meg fogunk izzadni, ha egy-egy jól elhelyezett gyémántra fenjük a fogunkat. A BattleBlock Theatre ugyanis azon ügyességi platformerek közé tartozik, ahol bár hibázni ér, csak nem érdemes.
És ha nem menne egyedül, akkor ezúttal már kooperatív módban is megpróbálhatjuk teljesíteni a feladatokat, igaz, ilyenkor egészen új oldaláról ismerhetjük meg a játékot. A játékbeli fejtörők teljesen új szintre emelkednek, ezzel is tesztelve, mennyire vagyunk képesek csapatban dolgozni. Akad multiplayer mód is, ami meglehetősen kettős érzést vált ki a játékosból: A deathmatch és team deathmatch játékmódok a lövöldözős elemek súlytalansága miatt nem nyújtanak igazi kihívás, ellenben a platformer szekvenciákra kihegyezett kihívások, mint például az arany bálnában gyűjthető aranytalléros rész vagy a kockablokkok színezése egészen élvezetesre sikerültek.
Aztán ha mindent alaposan körbejártunk és kipróbáltunk, akkor a pályatervezőben akár saját pályánkat is megtervezhetjük, igaz, a LittleBigPlanetet jellemző gigantikus választási lehetőségek innen hiányoznak, a szűkösen rendelkezésre álló építőelemek mégis meglepően magas kreativitási faktort biztosítanak.
A BattleBlock Theatre egy olyan platformer, ami a Super Meat Boy nyomvonalán halad, precizitást igénylő játék, ami akkor mutatja meg igazi oldalát, ha kooperatív módban méretteted meg magad. Ha kellően türelmes vagy, s szereted a kihívásokat, akkor imádni fogod, de akkor is érdemes egy próbát tenni vele, ha csak a Behemoth elborult humorérzékét csíped, a történet ugyanis minden pillanatban magában rejt egy-egy vicces momentumot.
Értékelés: 8/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!