Kategóriák: Hardvertesztek

Monster Turbine fülhallgató – Hardverteszt

12 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

A Monster mindig is kitűnt a tömegből mind termékeinek külső megvalósításával, mind pedig hangminőségével, és ez a Turbine esetében sincs másként.

A Turbine csomagolását kibontva egy csomó dolgot kapunk már rögtön. Egyrészt ott van maga a fülhallgató, másrészt jár hozzá két különböző (és jól megdizájnolt) hordtok, számos különböző méretű füldugó, amit a fülhallgatóra helyezhetünk és egy halom dokumentáció. Maga a fülhallgató mikrofonnal, hang- és lejátszásvezérléssel és hívásfogadó gombbal is rendelkezik, ráadásul a kábele a nem összegubancolódó fajtából való. Mivel nálunk senki sem használ iPhone-t, így ezen funkciók egy részét kipróbálni nem tudtuk, csak annyit tudunk, hogy a hívásfogadó gomb Windows Phone alatt képes leállítani és újraindítani a zenelejátszást. Viszont így egyből ki is derülhetett a célközönség, hiszen elsődlegesen az Apple termékeit használók számára készítették a fülest.

A külső számunkra nem volt akkora nagy durranás, mint ahogy azt a Monster kihangsúlyozza marketinganyagaiban, és az volt az érdekes, hogy hiába emelték ki, mennyire egyszerű megkülönböztetni a két oldalt (gyk.: a balt és a jobbat), amíg nem szoktuk meg a színkódolást, addig mindig bogarászni kellett azt a fránya L és R betűt, amit viszont pont oda rejtettek el, ahol az ember nem keresné. Maga a fülbe illesztendő rész elég nagy, és bár kísérleteztünk a különböző füldugaszméretekkel, valahogy nem sikerült megtalálnunk a tökéletes illeszkedést. A gond az volt, hogy vagy kevés volt a zajszigetelés és ezzel együtt a hangzás is (ráadásul előfordult, hogy ki is esett az egyik fülből a fülhallgató használat közben az egyik méret esetében), vagy pedig egy kicsit kényelmetlen volt az illeszkedés. A vásárlói visszajelzéseket elolvasva egyébként pont ez a legkritikusabb pontja a terméknek, azaz hiába a sokféle méretű dugasz, sajnos nem mindenki fülével kompatibilis a Turbine.

Ha viszont sikerül eltalálni az illeszkedést, akkor kiváló hangzást és zajszigetelést biztosít a Monster terméke, az összes hangtartományban. A basszusok megfelelően dübörögnek, a magas hangok kristálytisztán szólnak, és a középtartomány is rendben volt. Végeredményben azt mondhatjuk, hogy elsődlegesen azoknak ajánlott a Monster Turbine, akik nem sportoláshoz, hanem inkább otthoni zenehallgatáshoz, pihenéshez szeretnének egy minőségi fülest, rendelkeznek valamilyen Apple termékkel a zenelejátszáshoz, és szeretnének egy belépő szintű árral, ám felsőbb kategóriás hangzással és zajszigeteléssel rendelkező Monster-terméket beszerezni. Valamint elfogadják, hogy valószínűleg végig kell majd próbálgatniuk az összes füldugót, mire végre megtalálják azt, amelyik megfelelően és kényelmesen illeszkedik a fülükbe.

Értékelés: 6,5/10

Legfrissebb bejegyzések

Dűne: Profécia – Kritika

A Warner Bros. Discovery jóvoltából, megnéztük az első négy részt. Spoiler-mentes beszámoló következik.

2024-11-25

PlayIT 2024, ősz – Élménybeszámoló

Kint jártunk a megújult PlayIT-en. Felnőtt-gamer beszámoló következik...

2024-11-25

Jövő nyáron jön a Rosszfiúk 2, most viszont itt a szinkronos előzetese

A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…

2024-11-22

Monarchy – Teszt

Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…

2024-11-21

Befutott a Mission Impossible – A végső leszámolás szinkronos előzetese

2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…

2024-11-21

Riven – Játékteszt

Egy régi klasszikus átültetve a modern korba.

2024-11-21