A Beenox idén sem hagyta parlagon a Pókember rajongókat, ez évi aktuális részük pedig a nyáron mozikba került új rész kapcsán még inkább a figyelem középpontjába került. Kipróbáltuk a The Amazing Spider-Mant.
A Rocksteady Batman játékai óta megdőlt az a tézis, miszerint képregényes témából nem lehet jó játékadaptációt készíteni. Valószínűleg a Beenox ennek apropóján megirigyelte a Rocksteady sikereit, a The Amazing Spider-Manben ugyanis csak és kizárólag olyan új játékelemek bukkannak fel, amelyeket már láthattunk korábban. A Beenox ráadásul pofátlanul, egy az egyben emelt át játékmechanikai húzásokat, amelyek leginkább a harcban lesznek majd tetten érhetőek. Amíg azonban a leegyszerűsített, mégis élvezetes és izgalmas harcok a Batman: Arkham Asylumban és a Batman: Arkham City-ben hatékonyan működtek, addig a The Amazing Spider-Man esetében nem teljesen sikerült az áramvonalas megvalósítás.
A The Amazing Spider-Man a nyáron mozikba került reboot történetét fűzi tovább, így annak az eseményei után fél évvel később kapcsolódunk be a sztoriba, ami a szokásos Pókemberes sémát követi, vagyis a hálószövő hősnek ismét New York megmentésére kell sietnie. A cselekményt a fő szálakon túl olykor mellékküldetések segítségével gördíti előre a Beenox, utóbbiaknak azonban leginkább a játékidő kitolásában, illetve Pókember képességeinek gyorsabb feltornászásán túl nem sok értelmét fogjuk venni. Ha már szóba kerültek a képességek, akkor érdemes megemlíteni, hogy kétágú képességfán fejleszthetjük majd a főhős érzékeit és tulajdonságait.
A játéknak otthont adó New Yorkot teljesen szabadon belenghetjük, ráadásul a The Amazing Spider-Mant végigkövető egyszerűség jegyében tulajdonképpen csak a ravaszt kell nyomva tartanunk. Ugyanez a csupasz megvalósítás jellemzi a harcrendszert is, ami a már említett Batman játékok sémáját követi, így egyetlen gomb lenyomásával tudunk alapmozdulatokat kivitelezni, míg a speciális csapásokat egy második gomb lenyomásával lehet előcsalni. A rendszer ismert, helyi megfelelője azonban közel sem olyan áramvonalas, kézreálló és élvezetes, mint a Batmanben. Egyrészt a szűk terek korlátok közé szorítják Pókembert, aki így nem minden esetben képes kiaknázni az agilitásában rejlő potenciált. Éppen ezért, vagy ennek kiegészítésére lett kitalálva a lopakodás, ami ha akarjuk, ha nem, szerves része a játékmenetnek, ahogy az automatikus falratapadás is. Az újdonságok terén egyedül a Web Rush-t tudja felmutatni a Beenox, de ezt is inkább a nyitott világban való lengedezés közben fogjuk csak használni. Az opció ugyanis abban nyújt segítséget, hogy lelassítja körülöttünk az időt, így lehetőségünk adódik, hogy nyugodtan válasszuk ki következő célpontunkat.
Amíg a mellékfeladatok leginkább a civileknek nyújtott segítségnyújtásban, a rend fenntartásában és gyűjtögetésben kimerülnek, addig a fő cselekményszál se képes túlmutatni önmaga árnyékán, így rendre hasonló feladatokat fogunk teljesíteni, maximum a ránk támadó ellenfelek száma lesz majd több. Egyedül a változatos boss-fightok csempésznek színt a játékba, ezek ugyanis nem csak változatosak, de ötletesek is, s amellett, hogy alaposan megtornásztatják az agyunkat, Pókember képességeit is próbára teszik.
A The Amazing Spider-Man kellemes látványt nyújt a szemnek, ami annak ismeretében, hogy nyílt világú játékról van szó, dicséretes eredmény a Beenox-tól. A játék azonban nem nyújt semmi korszakalkotót, a harcrendszere könnyen tanulható, de közel sem olyan kifinomult, mint a Batman játékoké, a küldetések repetitívek, a mellékfeladatok pedig unalmasak. Cserébe viszont szabadon ingázhatunk Manhatten felhőkarcolói között, s ezt az élményt azért egész korrektül visszaadja a játék.
Értékelés: 6/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!