Imádod a Family Guy-t, s rajongsz Seth MacFarlane beteg, pop kultúrális utalásokban gazdag poénjain? Akkor a Ted a Te filmed, itt ugyanis nagy dózisban, kicsit több mint másfél órában mindezt megkapod!
A Ted le se tagadhatná gyökereit, Seth MacFarlane ugyanis nem bonyolította túl a romkomok ismert építőelemeit, csak sajátos stílusával felturbózta azokat. Hogy ebből mi sült ki? Tulajdonképpen egy olyan egész estés film, ami lényegében a Family Guy szélesvászonra megálmodott kivetülése, csak Griffinék helyett a gyerekek kedvence, egy plüssmaci áll a középpontban. Működik-e? Az a következő sorokból kiderül.
Biztosan sokan voltatok már olyan helyzetben, hogy egy közösség kirekesztett tagjaként arra vágytatok, hogy valakinek a legjobb barátjai legyetek. Johnnak ez a vágya egy karácsonyi csodának köszönhetően valóra válik, igaz, a barát személyében egy különös valakit köszönthetünk, egy plüssmacit. Az életre kelt játékmackó azonban nem mindennapi alak, s bár hirtelen jött népszerűsége pillanatok alatt szertefoszlik, egyetlen percre se feledkezik meg legjobb barátjáról, Johnról, akivel tényleg örökre szóló barátságot követ jóban-rosszban kitartanak egymás mellett. A felnőttlét azonban megbolygatja a gyerekkori ígéretet, s kérdés, vajon az élet által próbára tett kapcsolat kiállja-e a nehézségeket?
A Ted nem igyekszik korszakalkotó lenni, sőt, Seth MacFarlane mindvégig a Family Guy-ból már ismert panelekkel dolgozik. Itt is akadnak az amerikai pop kultúrára utaló utalások (főleg a '80-as évekből), rasszista viccek, altáji poénok, s rengeteg úgynevezett "cutaway", ami térben és időben megszakítja a fő sodort, de valamilyen formában azért még laza kapoccsal, de kapcsolódik ahhoz. A recept tehát ismert, mindez pedig egy, az ilyen filmeket jól jellemző romantikus cselekményszál köré lett szőve. A hangsúly azonban mindvégig Ted és John kapcsolatán van, illetve a kettőjük őrült helyzetein, amiből bőven akad majd a közel 106 perces játékidő során. Ezek pedig működnek, és még azok számára is szórakoztatóak tudnak lenni, akik egyébként (mint jómagam) egyetlen részt se láttak a Family Guy-ból. Meglepő módon szerencsére a szinkron is hűen szolgálja a komikumot, a 16-os karika olykor még enyhének is tűnhet, s Speier Dávid fordítása tényleg csak alkalmanként nyúl bele az eredeti szövegbe, akkor is kizárólag olyan esetekben, amikor a honi néző számára sokkal érthetőbbé válik egy-egy célzott poén.
Illúziórombólónak hathat, ha egy gyerekkorunkat végigkísérő játékmackó füvezik vagy káromkodik, olykor pedig a macit is bevezeti a málnásba, de ha régi álmaink összetört darabkáinak siratása helyett arra koncentrálunk, hogy a Ted nem hétköznapi karaktereket vonultat fel, nem mindig hétköznapi helyzetekben, akkor nem csak arra ébredünk rá, hogy Johnnal szemben mi már felnőttünk, hanem arra is, hogy a Teden nagyon jól lehet szórakozni.
Értékelés: 8/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!