Az anime világ egyik legismertebb nindzsa harcosa, Naruto Uzumaki új, némileg lecsupaszított, kifejezetten a sorozatot jól ismerő rajongóknak szánt, generációkat felölelő epizóddal tért vissza.
A magamfajta, anime-világban abszolút járatlannak a Naruto-sorozat semmit se mond, pedig egy komoly múltra visszatekintő, a mai napig népszerű szériáról van szó, ami egy ideje már a videojátékok szerelmeseit is igyekszik kielégíteni. A Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations a Ninja Storm sorozat harmadik tagjaként a sorozat eddig ismert szereplőit középpontba állítva igyekszik felölelni a különböző generációk hőseit, így az új rész sokkal inkább szól a keményvonalas rajongóknak, mint azoknak, akik eddig még hírből sem hallottak Kisimoto Maszasi fantasy-kalandjáról.
És ez leginkább akkor lehet zavaró, amikor próbát teszünk az új Naruto sztorimódjával, amiben nem csak az ifjú, és időközben felnőtt Naruto történetét, de a jól ismert mellékszereplők mellékszálait is elmeséli a játék. Ezek valahol ugyan összeérnek, a kapcsolatokat, a megjegyezhetetlen neveket mégis csak azok fogják érteni, akik tizenöt éve követik a cselekményt. Ezen sajnos az sem segít, hogy az egyes összecsapásokat összekötő történetmesélős részek nem túl igényesen kivitelezett diavetítések. Ami viszont kellemes újítás, hogy Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations mellőzi az előző részek hatalmas bejárható, felfedezésre váró területeit, így azonnal az akció közepébe csöppenünk. Ennek megfelelően a harcok felgyorsultak, a kombókat sokkal egyszerűbb és könnyebb kivitelezni.
A játékmenet másik szerves része a kártyák gyűjtögetése, amelyeket a harcok végeztével, megfelelő teljesítmény ellenében szerezhetünk meg. Ezekért a kártyákért új képességeket, mozdulatokat vagy kiegészítőket vásárolhatunk, bunyó közben ugyanis lehetőségünk van bombákat és tárgyat elhinteni, amelyek szintén az ellenfél támadásainak megakadályozását szolgálják. Újdonság még, hogy korlátozva lett a teleportálás lehetősége, így a komolyabb támadások kivédését segítő védekezési módot csak módjával használhatjuk. A játék lelke továbbra is a csakra, ami tulajdonképpen nem más, mint a helyi energia megfelelője. Csakracsíkunk pásztázása a harcok szervese része lesz, ugyanics csak a megfelelően feltöltött szinttel tudunk komolyabb ütéseket bevinni, de az úgynevezett Awakening módot is csak így tudjuk előcsalni. Ilyenkor a bennünk lakozó bestitát szabadíthatjuk a felszínre, Naruto esetében például a kilencfarkú rókadémont, s ilyen esetben ha nem is teljesen, de majdnem sebezhetetlen nindzsák módjára fordíthatjuk meg a vesztesnek tűnő összecsapásokat.
A változatosságot olyan játékmódok igyekeznek szinten tartani, mint a Free Battle, ahol szabadon választhatunk hősöket, hogy aztán korlátlanul gyepálhassuk egymást. Kapunk még egy Tournament opciót is, valamint egy Survival módot, ahol egyetlen életerőcsíkkal kell a lehető legtöbb ellenfelet legyőznünk. A tartós szórakozást persze az Online Battle mód igyekszik biztosítani, de a teszt ideje alatt még meglepően csendesek voltak a szerverek.
A Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations csak azoknak lehet kiváló választás, akik valóban nagy rajongói a sorozatnak. A CyberConnect2 játéka ugyan több elemében is csupaszított, mégis elképesztő tartalommal bír, hiszen amellett, hogy a kártyák gyűjtögetésével újabb és újabb tárgyakat és mozdulatokat szerezhetünk és sajátíthatunk el, 72 játszható harcost, és 15 támogató karaktert vonultat fel, a csaták során pedig közel 38 változatos helyszínre látogatunk el. Van angol és japán szinkron, az anime látványvilágát hűen visszaadó grafika, ami amellett, hogy stabil képfrisítésre képes a harcok közben, gyönyörű látképet, és effektekkel tüzdelt összecsapásokat elevenít meg a képernyőn. A felpörgetett, s ezzel több fronton is lecsupaszított játékmenet azonban érdekes kettősséget eredményez, mert a történetet nem ismerők így is úgy is jól szórakozhatnak vele, miközben a rajongók is megkapják a maguk hiánypótló epizódjukat.
Értékelés: 7/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!