A Sony folytatja PlayStation 2-es klasszikusainak modern köntösbe öltöztetését, így a Sly Cooper, az ICO és a God of War hádésített kollekciók után az előző generáció egyik legjobb platformere, a Jak & Daxter is megkapta a maga gyűjteményét.
A jelenlegi generációban ritka alkalom, hogy a fejlesztők platformerek fejlesztésére adják a fejüket, a sikeres PlayStation 2 érában azonban a Sony igazi triumvirátust hozott össze előző generációs masináján. A Sly Cooper sorozat mellett a Ratchet & Clank és a Jak & Daxter azon sorozatok közé tartozott, amelyek a stílus igazi ékkövévé emelkedtek. A Sony a hádésített újrakiadások sorát végül a Sucker Punch Productions sorozatával indította el, s ugyan közben kiadtak egy God of War és ICO kollekciót, a sort nem szerették volna megszakítani a japánok, így nemrég bemutatkozott a Jak & Daxter első három számozott epizódját egy csomagba sűrűsítő kiadványa, amit a friss pletykák szerint hamarosan a Ratchet & Clank párosának felfrissített gyűjteménye is követni fog.
Naughty Dogék klasszikusa már generációjában radikális változásokon esett át, hiszen a szerethető atmoszférával, jópofa karaktereivel operáló Jak and Daxter: The Precursor's Legacy után csak és kizárólag szárnysegédként jelenlévő Daxter háttérbe szorult, a folytatás pedig egy egészen nyomasztó világ képét (Haven City disztópiája) festette le, miközben a platformer szekvenciák is jobban keveredtek az akciókkal. Mégis, a 2001-ben útjára indult első rész mai napig az egyik legszórakoztatóbb zsáneren belüli cím, ami a maga idejében igazi technológiai úttörőnek számított, hiszen a hatalmas bejárható univerzumot konkrétan töltőképernyő bámulása nélkül fedezhettük fel. Ami az újdonságokat érinti, egyedül talán a harmadik rész nem tud ezen a téren sokat felmutatni, de a Jak II-ben lefektetett, módosított, mégis szuperül működő alapok ismeretében erre nem is volt szükség. A Naughty Dog mindössze a nagyobb, még több és jobb elvet követve egészítette ki a Jak 3-at, ami sikeresen adaptálta az első két rész fergeteg hangulatát, s bár Daxter itt is csak mellékszerepet kapott, mégis sokat dobnak az élményen az Ő pillanatai.
Éppen ezért a kollekció az atmoszférán, a játékmeneten egy cseppet se óhajt változtatni. A feldolgozás ebből kifolyólag csakis megszerezhető trófeákkal, és a lehetőségekhez mérten, némi grafikai ráncfelvarrással tért vissza. A The Precursor's Legacy esetében a 720p-s felbontás nem túl mutatós, láthatóan nem lettek újratextúrázva a karakterek, a világ, amit bejárunk, pixeles, érces képi világgal fogad minket. A másik két rész esetében ez a probléma kevésbé érezhető, ami tökéletesen példázza, hogy a PlayStation 2 erőforrásaiból tényleg mindent kipréselt akkoriban a Naughty Dog. A sztereoszkópikus 3D túl sokat nem tesz hozzá az élményhez, maximum a versenyzős részeknél nyújt némi extrát, ahol igazán érezni lehet a környezet mélységét.
A Jak & Daxter: The Trilogy a többi HD kollekcióhoz hasonlóan elsősorban azoknak javasolt, akik életéből kimaradt korábban a trilógia, hiszen ezzel a zsáner, és a játéktörténelem egy aprócska szeletét pótolhatják be. S bár technológiailag nem igazán tesz hozzá a HD a sorozat három részéhez, az atmoszféra, a csavaros történet és a szerethető karakterek bőven kárpótolnak.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!