Kategóriák: Hírek

Asus G74SX – Bemutató

13 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

Nálunk járt az ASUS G-sorozatának legújabb, nyáron debütált példánya, a Asus G74SX, amely ízléses kialakításával, brutális felszereltségével igazi kihívója lehet az Alienware hasonló teljesítményű készülékeinek.

Az ASUS Eee Pad Transformerrel útjára indított, a jövőben bizonyos időközönként biztosan jelentkező, rögtönzött hardverrovatunk újabb bemutatóval bővül, az elmúlt napokban ugyanis szemügyre vettük az ASUS nyáron bemutatott PC Notebookját, a kifejezetten játékos lelkű felhasználóknak szánt Asus G74SX-et. Természetesen ezúttal is hűek maradunk a magazin profiljához, így mindenféle méricskélős tesztek és érthetetlen számadatok helyett a masina által nyújtott, s saját élményeinkre támaszkodva közelítjük meg az egyértelműen az Alienware piacából szeletet kiharapni óhajtó Republic of Gamers termékcsalád legújabb darabját.

 

A nálunk járt Asus G74SX példány egy Intel Core i7 2630QM processzorral (választható a Core i5-2410M-es változat is), 16 GB RAM-mal és NVIDIA GeForce GTX 560M-mel felszerelt változat volt. A gépet három különböző tárhelyű merevlemezzel vásárolhatjuk meg (320, 500 és 750 GB), de ha kevésnek bizonyulna a hely, akkor opcionálisan egy 160 GB-os SSD-t is belerakhatunk a gépbe. A memória esetében 4, illetve 8 GB RAM is választási alternatíva lehet, míg az optikai meghajtóból a mezei DVD lejátszó mellett Blu-Ray olvasót és akár írót is beszerelhetünk. A nálunk járt tesztváltozat 3D-s Full HD-s LED kijelzővel volt felszerelve, de a belépőszintet egy 1600×900-es panel vagy egy sima Full HD megjelenítő is jelentheti. A térhatású, sztereoszkópikus megjelenítésért az NVIDIA saját 3D Vision technológiája a felelős, míg a hangzásért a beépített Creative EAX Advanced HD 5.0-át illeti dicséret.

 

Az elképesztő belsőt egy masszív, robusztus, mégis finom formákkal büszkélkedhető külső rejti. Az Asus G74SX határozott éleket, szögletes kialakítást követ, mégis meglepően vékonynak és kecsesnek tűnik a készülék. A borításhoz használt anyagok kiváló tapintásúak, bár könnyű rajtuk otthagyni az ujjlenyomatunkat, így sűrűbb tisztítást igényelnek. A billentyűzet kialakítása kezdetben kissé szokatlannak bizonyult (túl kemények a gombok) de a szellős kialakítás, a rövid válaszidő hamar feledteti ezt az apróságot. A gép közel 4,28 kg-ot nyom, amely méreteit tekintve akár visszafogottnak tűnhet, mobilitását tekintve mégse nevezhető előnyösnek.

 

Éppen ezért nem véletlen a PC Notebook elnevezés, az Asus G74SX ugyanis pontosan azt a célközönséget igyekszik meghódítani, amire az Alienware specializálódott: A játékokat, esetleg munkához szükséges erőforrás-igényes programokat maximális élményen használni szerető felhasználókat, akik akár hónuk alá kapva méretes masinájuknak köszönhetően bárhol, s bármikor élhetnek szenvedélyüknek. A mobilitást egyébként tovább nehezíti, hogy a nyolccellás akkumulátor sima felhasználáskor durván két órát bír ki, míg izzasztóbb műveletek esetében 30-40 percet bírt a tesztgép (Battlefield 3, Ultra szintű beállítások mellett). A masszív belső ellenére a készülék egyébként meglepően csendesen működött, még a legkomolyabb feladatoknál se hallatta komolyabban a hangját, ami annak köszönhető, hogy két, külön vezérelt ventillátor felelős a hűtésért.

 

A teszt során több játékkal is igyekeztünk megizzasztani a készüléket, nem sok sikerrel. A Battlefield 3-at maximális felbontásban, Ultra fokozatú beállítások mellett döcögésmentesen futtatta, míg a Need for Speed: The Run se okozott gondot. A térhatású megjelenítést tesztelendő film hiányában szintén játékokon próbáltuk ki, így szemügyre vettük a DiRT 3-at, valamint pont a napokban megjelent L.A. Noire-t. A 3D Vision egy előzetes kalibrálást és a szemüvegen található "bekapcsoló gomb" megnyomását követően vehető igénybe, a látványt pedig nehéz leírni. Ugyan még mindig csak jól hangzó marketingduma a szeteroszkópikus 3D, a két játék esetében már hozzáadott annyit az élményhez, hogy érdemes legyen elgondolkodni a megjelenítésre alkalmas kijelzővel felszerelt változatot megvásárolni. Egy külön szoftvernek köszönhetően (3DTV Play) a felhasználók magán a G74Sx-en, de 3D kompatibilis HDTV-n is élvezhetik a háromdimenziós tartalmakat.

 

Az Asus G74SX maximálisan rászolgál a magasabb árcédulájára, így a nálunk járt tesztváltozatért elkért közel félmillió forint csak elsőre hangzik túlságosan soknak. A cserébe kapott élmény és minőség garantáltan kárpótolni fogja felhasználóját. Ahogy a cikk elején írtam, visszafogottabb kiszerelésben is hozzájuthatunk egy ilyen szörnyeteghez, így ha sikerül jól belőni, milyen igények kiszolgálását várjuk el az ASUS masinájától, akkor akár 300-320 ezer Ft-ért is hazavihetünk már egy példányt a Republic of Gamers termékcsalád új tagjából.

 

Értékelés: 9/10

Legfrissebb bejegyzések

Jövő nyáron jön a Rosszfiúk 2, most viszont itt a szinkronos előzetese

A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…

2024-11-22

Monarchy – Teszt

Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…

2024-11-21

Befutott a Mission Impossible – A végső leszámolás szinkronos előzetese

2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…

2024-11-21

Riven – Játékteszt

Egy régi klasszikus átültetve a modern korba.

2024-11-21

Neva – Teszt

A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…

2024-11-20

Alchemist: The Potion Monger – játékteszt

Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!

2024-11-19