Végre asztali gépekre is megérkezett a tavaly novemberben a konzolokat már meghódító Assassins’s Creed mellékszál, a Brotherhood, melynek főhőse ezúttal is Ezio Auditore lesz, a cselekmény pedig a második rész után játszódik.
Közel fél éves késéssel, de végre az asztali gépekre is elérhetővé vált a tavaly novemberben konzolokon már megjelent Assassin's Creed: Brotherhood. Fontos a legelején leszögezni, hogy a PC-s verzió lényegében semmiben se nyújt többet, mint konzolos elődjei, ugyanazt a kampányt játszhatjuk végig, ugyanazzal a főhőssel, és a korong itt is tartalmazza a sorozat történetében először élvezhető többjátékos módot. Ami viszont változott, az a játék látványvilága, mely a PC képességeit kiaknázva egy remekül skálázható formát ölt, így akár egy közepes gépen is nagyon szépen fest Ezio visszatérése.
Azok számára, akik esetleg nincsenek tisztában a Brotherhood cselekményével, esetleg a konzolos verziók bármelyikét kihagyták, egy gyors áttekintésben összefoglaljuk a játékkal kapcsolatos fontos tudnivalókat: Az Assassin's Creed: Brotherhood főhőse a második részben megismert Ezio Auditore, valamint a jelen megelevenedett képeiből már jól ismert Desmond lesz. A helyszín ezúttal is a reneszánsz Itália, a UbiSoft azonban a második résznek otthont adó Firenzéből átköltöztette a történéseket a csodálatos hangulattal, atmoszérával és miliővel átszőtt Rómába.
Ami újdonság, az a játékban debütált többjátékos mód, valamint a játékmenetet némileg felbolygató, de a későbbiekben hasznos és nélkülözhetetlen elemként bemutatkozó rekruta-rendszer, azaz a felszabadított területeken új tagokat toborozhatunk saját klánunkba. A beszervezett tagokat aztán menedzselhetjük, kiképezhetjük, küldetésekre küldhetjük őket, ha pedig a helyzet úgy kívánja, akkor akár segítségként is támaszkodhatunk rájuk. A többjátékos mód ugyanazt a pazar, addiktív élményt kínálja, mint a konzolos verziókban. A PC-s verzióban is az Abstergo vállalat Animus tréning programjához csatlakozva kell majd üldözőként vagy üldözöttként helyt állnunk, miközben az átiratban is megvannak a főbb elemek, úgymint a szintlépés, a különböző választható karakterek, helyszínek, játékmódok, vagy a perkek.
Ami kicsit fájó volt számunkra, azaz a nehézkes irányítás. Az Assassin's Creed sorozat egyértelműen kontrolleres irányításra lett optimalizálva, és bár PC-n lehetőségünk van a gombkiosztást módosítani, a kapott élmény akkor sem tökéletes, így lehetőség szerint aki teheti, az inkább kontrollerrel irányítva próbálja ki a PC-s kiadványt is. Ami viszont egyértelműen a több hónapos késéssel érkező asztali gépes verzió mellett szól, az a grafikai tupír, és a skálázhatóság lehetősége. Szerencsére a Brotherhood a pazar látvány ellenére se igényel komoly erőforrást. A PC képességeit kiaknázva a játék textúrái sokkal élesebbek, a színek sokkal teltebbek, élettel telibbek, amik minden eddiginél hitelesebben adják vissza a reneszánsz hangulatot. Lehetőség szerint mindezt akár teljes 3D-ben is élvezhetjük, ehhez mindössze egy megfelelő monitorra van szükségünk.
Az Assassin's Creed: Brotherhood PC-s verziója semmivel se marad el az X360-as vagy PS3-as kiadványoktól, ráadásul a csúszás kárpótlásául a lemezen a játék összes eddig megjelent letölthető tartalma is helyet kapott – a Da Vinci Disappearance DLC is. Azaz, ha nagy rajongója vagy a sorozatnak, vagy csak szereted a játék által képviselt zsánert, akkor nem is lehet kérdés, hogy beszerezd-e Ezio legújabb kalandját.
Értékelés: 9/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!