A Dead Space 2 kreatív igazgatója, Wright Bagwell legfrissebb nyilatkozatában tagadta, hogy a játékban szereplő unitológia nevű vallásnak bármilyen kapcsolata volna a szcientológiával.
Ha őszinték akarunk lenni, nem nehéz hasonlóságot találni a fiktív és a valós vallások közt, végüli s mindegyik azt vallja, hogy idegenek teremtették az emberiséget, s egy nap majd mind eggyé válunk. Ebből kiindulva rengetegen egyszerűen a szcientológia paródiájaként könyvelték el a Dead Space univerzum fanatikusokra építő vallását.
A félreértések és az ezekből fakadó fölösleges vádaskodások elkerülése végett a Dead Space 2 kreatív igazgatója, Wright Bagwell legutóbbi nyilatkozatában kifejtette, az unitológia játékukban semminek sem a paródiája, mindössze azt hivatott bemutatni, hogy az emberek milyen illogikusan képesek reagálni olyan dolgokra, melyeket egyszerűen nem értenek. Mindehhez Carl Sagan könyvéből merítették az ötletet, melyben a szerző azt boncolgatja, hogy az ember hogyan viszonyul számára érthetetlen, felfoghatatlan jelenségekre.
Így tehát az unitológia a Dead Space univerzumában nem más, mint az a módszer, amivel az emberek igyekeznek leegyszerűsíteni a dolgokat, ami ad nekik egy fogódzót, melyben hihetnek, anélkül, hogy komolyabban el kellene gondolkodniuk a világon. S mindez ezért van így a játékban, mert a valós emberek többsége is így viszonyul a világhoz, tehát szó sincs paródiáról.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!