A legtöbb videojáték berendezés masszív veszteségeket generál kezdetben a gyártóknak, amelyet néhány éven belül tudnak csak lefaragni és profittá alakítani. A Sony sincs már távol ettől.
A Sony a PlayStation 3 piacra dobásakor egyes becslések szerint igen kemény veszteségeket szenvedett el a hardver árusításával, ami gépenként elérhette akár a 250-300 amerikai Dollárt is, annak ellenére, hogy a konzol eleve csillagászati, 600 Dolláros áron került polcokra. Ahogy telt-múlt az idő, a gyártási költségek egyre lejjebb kúsztak, a hardver sokkal egyszerűbbé és szerényebb felszereltségűvé vált (kevesebb USB port, kivett kártyaolvasó, megszűnt PS2 kompatibilitás), amely lehetővé tette, hogy alacsonyabb áron értékesítsék a masinákat, ám kisebb veszteségekkel.
A Wall Street Journal legfrissebb publikációja szerint a Sony már csupán egy hajszálra van attól, hogy nyereségessé tegye a PlayStation 3 bizniszt, ugyanis mostanra mindössze 18 Dollárt buknak gépenként. Talán még idén, de jövőre már biztosan profitot lesz képes termelni a hármas PléjStáció, ami lényegesen könnyebb helyzetbe hozhatja majd a gyártót és persze ez magában hordozhatja a további árcsökkentések lehetőségét is.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!