A legtöbb videojáték berendezés masszív veszteségeket generál kezdetben a gyártóknak, amelyet néhány éven belül tudnak csak lefaragni és profittá alakítani. A Sony sincs már távol ettől.
A Sony a PlayStation 3 piacra dobásakor egyes becslések szerint igen kemény veszteségeket szenvedett el a hardver árusításával, ami gépenként elérhette akár a 250-300 amerikai Dollárt is, annak ellenére, hogy a konzol eleve csillagászati, 600 Dolláros áron került polcokra. Ahogy telt-múlt az idő, a gyártási költségek egyre lejjebb kúsztak, a hardver sokkal egyszerűbbé és szerényebb felszereltségűvé vált (kevesebb USB port, kivett kártyaolvasó, megszűnt PS2 kompatibilitás), amely lehetővé tette, hogy alacsonyabb áron értékesítsék a masinákat, ám kisebb veszteségekkel.
A Wall Street Journal legfrissebb publikációja szerint a Sony már csupán egy hajszálra van attól, hogy nyereségessé tegye a PlayStation 3 bizniszt, ugyanis mostanra mindössze 18 Dollárt buknak gépenként. Talán még idén, de jövőre már biztosan profitot lesz képes termelni a hármas PléjStáció, ami lényegesen könnyebb helyzetbe hozhatja majd a gyártót és persze ez magában hordozhatja a további árcsökkentések lehetőségét is.
Tizenegyedik alkalommal rendezi meg a JátékNet az Ország Játéka versenyt, amelyre idén 65 játékot neveztek…
Novemberben jönnek a rosszfiúk (Bad Boys-filmek), lesznek Nicholas Cage- és Dustin Hoffman-válogatások, továbbá érkezik az…
A legendás Star Trek franchise három új, nem mindennapi hadművelettel tér vissza, új hajókat, parancsnokokat…