A legtöbb videojáték berendezés masszív veszteségeket generál kezdetben a gyártóknak, amelyet néhány éven belül tudnak csak lefaragni és profittá alakítani. A Sony sincs már távol ettől.
A Sony a PlayStation 3 piacra dobásakor egyes becslések szerint igen kemény veszteségeket szenvedett el a hardver árusításával, ami gépenként elérhette akár a 250-300 amerikai Dollárt is, annak ellenére, hogy a konzol eleve csillagászati, 600 Dolláros áron került polcokra. Ahogy telt-múlt az idő, a gyártási költségek egyre lejjebb kúsztak, a hardver sokkal egyszerűbbé és szerényebb felszereltségűvé vált (kevesebb USB port, kivett kártyaolvasó, megszűnt PS2 kompatibilitás), amely lehetővé tette, hogy alacsonyabb áron értékesítsék a masinákat, ám kisebb veszteségekkel.
A Wall Street Journal legfrissebb publikációja szerint a Sony már csupán egy hajszálra van attól, hogy nyereségessé tegye a PlayStation 3 bizniszt, ugyanis mostanra mindössze 18 Dollárt buknak gépenként. Talán még idén, de jövőre már biztosan profitot lesz képes termelni a hármas PléjStáció, ami lényegesen könnyebb helyzetbe hozhatja majd a gyártót és persze ez magában hordozhatja a további árcsökkentések lehetőségét is.
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!
A Knights Within egy ígéretes roguelite játék, mely remek játékokból merít ötleteket, és azokat jól…