A Guitar Hero ősi ellenfele, a Rock Band egy vadonatúj, igencsak speciális kiadvánnyal próbálja magához édesgetni a ritmusjátékok kedvelőit. Az alig két éve létező franchise ezúttal a legendás The Beatles életét mutatja be.
Az Activision és Neversoft zenés játéka, a Guitar Hero tavaly kapta meg első komoly konkurenciáját, mégpedig a Rock Band személyében. A ritmusjátékot a Harmonix és a Microsoft párosa készíti, és az eltelt alig két év alatt jó pár epizódot megélt már a sorozat, melyek a nagykonzolok mellett már PSP-n és Nintendo DS-en is hódítottak. Az alapkoncepció ugyanaz, mint a vetélytársnál, a játékmenet se sokban különbözik, a Rock Band valamiért mégis más élményt nyújt. Így nem meglepő, hogy az idei E3-on a Microsoft bejelentette, készül a kultikus brit négyes, a The Beatles nevével fémjelzett epizód. A gombafejek még élő legendáinak döntését pedig nemcsak a sok-sok dollármillióval magyarázhatjuk, hanem azzal is, hogy a pop-rock zenekar stílusa sokkal jobban illik a Rock Band portfoliójába.
Ezt pedig a Microsoft, mint a kiadói teendőket ellátó csapat maradéktalanul szeretné kiaknázni, így többek között az új rész nem kompatibilis az első két epizóddal, a The Beatles: Rock Bandben kizárólag a 1960-as évek egyik legmeghatározóbb csapatának dalai lesznek játszhatóak, első körben összesen negyvenöt, amit a jövőben aztán letölthető tartalmak formájában érkező nótákkal fognak kiegészíteni a Harmonix emberei. Elsőre kevésnek tűnhet a 45 dal, amiket amúgy egy kivételével a Quickplay módban azonnal elérhetünk és eljátszhatunk, de a játék köré épített körítés és látványvilág, a nagyon jól összerakott Story mód feledteti velünk, hogy a lemezre alig 45 legendás dal fért csak fel. Kicsit lehúzós a dolog, de higgyétek el, amit kaptok a pénzetekért, az maradéktalanul kárpótolni fog mindenkit, mindenért.
A The Beatles: Rock Band minden szépsége a korábban már említett Story módban rejlik. A Harmonix egészen a gombafejűek szárnypróbálgatásáig tekeri vissza az idő kerekét, így a játékos a Liverpoolban található híres The Carvern Clubban veheti fel a ritmust. Azon a helyen, ahol a négytagú csapat nem volt más, mint egy sima fiúcsapat, egy tehetséges és karizmatikus fiatalokból álló együttes, akik ekkor még nem sejthették, hogy tizen- és huszonéves lányok bálványai lesznek. A csapat már akkoriban is fülbemászó, dallamos, könnyen megjegyezhető és játszható zenéket játszott, így nem meglepő, hogy a játékban hirtelen a Beatlemania kezdetének helyszínén, a Ed Sullivan Show-ban találjuk magunkat, amit a legendás Shea Stadium-i és budokani koncertsorozatot követ, amit aztán játékmód felénél az Abbey Road Studios-ban zajló stúdióévek, majd a négyesfogat utolsó évei, illetve az Apple Corps tetőn adott utolsó fellépés zár le. A karrier mód stúdióévei kicsit unalmasra sikeredtek, ez a Harmonix egy vizuális orgiával nyakon locsolt álomklip betétek közbeiktatásával próbálja feldobni.
A játék körítése frenetikusra sikeredett, mely nemcsak a harsány színekben pompázó látványvilágban nyilvánul meg, hanem az olyan apróságokban, melyek az adott kort, illetve magát a Beatlemaniát jellemezték. A beállítások között például lehetőségünk nyílik, hogy az előadások köré egy sokkal élethűbb környezetet varázsoljunk, így a koncertek alatt a sikítozó tinik hangja nemes egyszerűséggel elnyomja majd a banda énekhangját, amivel természetesen csak a saját dolgunkat nehezíthetjük meg. Teljesen hiteles digitális másként térnek vissza a fentebb említett kultikus helyszínek, a közönség reakciói is abszolút hűen tükrözik az akkori évek hisztériáját. Egyszóval a Harmonix igyekezett nemcsak a zenében visszaadni mindazt, amit a Beatles jelentett, hanem egy olyan autentikus megjelenítést is társított a tartalom mellé, amivel a játékos otthon ülve is átérezheti a ’60-as évek hangulatát, a zenekart övező rajongást.
A játékmenet semmit sem változott az előző két rész óta, így továbbra is két gitáros, egy dobos és egy énekes állhat össze a koncertekre, viszont a Guitar Hero-val ellentétben itt nincsenek mellékküldetések, vagyis a játékosnak egyetlen célja van: minél jobban eljátszani az adott dalokat. Csillagok gyűjtögetésével extrákhoz juthatunk, olyanokhoz mint soha nem látott fényképekhez, amik a Beatles történetét mesélik el, Sir Paul McCartney anekdotáival megfejelve. Emellett olyan extrákat aktiválhatunk, mint közel fél tucat exkluzív videó, új kosztümök, stb. A soron következő helyszíneket is csak akkor érhetjük el, ha megfelelő szinten teljesítjük az adott állomás összes zenéjét, a karrier pedig összesen nyolc fejezetre van osztva. A sikeresen teljesített szakaszok után elérhetővé válik egy challenge mód, ami rengeteg új, érdekes kihívás elé állít majd minket.
A The Beatles: Rock Band lemezén összesen 45 dal kapott helyett, olyan klasszikus slágerek, mint az I Want to Hold Your Hand, a Twist and Shout, a Do You Want to Know a Secret, a Hard Day’s Night, a Hello Goodbye, a Here Comes the Sun, a Yellow Submarine, a Can’t Buy Me Love. Ahogy említettem, a lista hamarosan bővülni fog, mégpedig a következő hónapokban jelentkező DLC csomagok formájában érkeznek majd a kiegészítések, amik többek között olyan ismert dalokat tartalmaznak majd, mint az All You Need is Love, vagy a Day in the Life, melyek október-november környékén már letölthetőek is leszek.
A Harmonix legújabb Rock Band játéka nagyon jóra sikeredett, mely jóval kevesebb lehetőséget kínál, mint a Guitar Hero új epizódja, viszont a játék köré épített hippis látványvilág, a ’60-as, ’70-es évek hangulata, a Beatles életérzés és a zenekar ismert dalai mindent feledtetnek, így kiváló választás lehet mindazok számára, akik rajonganak John Lennon, Paul McCartney, George Harrison és Ringo Starr négyesért, a csapat mai napig hallgatható, vállalható dalaiért és úgy alapból a ritmusjátékokért.
Értékelés: 9/10
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!