Megjelent a népszerű életszimulátor iPhone-ra és Javás mobiltelefonokra írt változata.
A világ egyik legsikeresebb sorozata, a The Sims újabb epizódjához érkezett. Az „életszimulátor” játék harmadik része még tökéletesebben adja vissza mindazt, amivel a mindennapokban meg kell küzdenünk. Bárki egy újabb életet építhet fel a The Sims 3 segítségével, ráadásul már nem korlátozódik az élettér egy-egy épületre, akármikor átsétálhatunk a szomszédhoz, vagy akár horgászhatunk a városi tóban.
A játék hűen tükrözi a számítógépes változatot: egérkurzorral tudjuk kijelölni az egyes tárgyakat, majd választani a felajánlott lehetőségek közül. Szociális életünk hasonlóképpen alakulhat, mint a nagytesó esetében, avagy ismeretségeket köthetünk, berendezhetjük a lakásunkat, összeköltözhetünk, megházasodhatunk, és természetesen ki kell elégítenünk simünk alapvető igényeit is. Ezeken túl folyamatosan kapunk bizonyos feladatokat, amik simünk további igényeit tükrözik, pl. hogy szeretne kifogni egy lazacot a város tavacskájából, vagy egy másik sim ágyában szeretné tölteni az éjszakát. (Érdemes mindet teljesíteni, mert utána elérhetővé válik a pawn shop, és ezzel együtt jó pár extra is.)
Ahogy építgetjük karakterünket, karrierünket és ismeretségeink hálóját, folyamatosan fejlődik a karakterünk, és a grafikának, a részletes karaktergenerálásnak, valamint a hangulatnak köszönhetően legalább olyan jól bele tudunk feledkezni a játékba, akárcsak a PC-s verzió esetében. Ugyan a lehetőségeinknek itt szigorúbb korlátot szabnak, szokatlanul hosszú játékidőt garantál a mobiltelefonos változat is.
Két problémánk akadt a játékkal, az egyik, hogy nincs benne automatikus mentés, így a program a képernyőváltásoknál (pl. egyik helyről a másikra utazáskor) mindig rákérdez, hogy szeretnénk-e menteni – ez egy kis idő után borzasztóan idegesítő tud lenni. A másik, hogy a telefonunkon szinte 10 percenként kifagyott a Javás verzió. Ez úgy tűnik, általános jelenség, mert az iPhone-os verzióval kapcsolatban is nagyon sok netes bejegyzést lehet olvasni, ami arról számol be, hogy kifagy a játék. Több olvasó is jelezte, hogy ha újraindítják a telefonjukat, és utána indítják el a játékot, akkor működik rendesen, míg másoknál ez a tipp sem vált be. Megint mások azt írták, hogy ha csatlakoztatva van a töltő, akkor nem jönnek elő a problémák. Megéri próbálkozni, mert ha sikerül működésre bírni, egy élmény vele játszani.
Értékelés: 5/10 (ha a kifagyást is figyelembe vesszük),
illetve 9/10 (kifagyások nélkül)
Két gyakorlati tipp: pénzkereseti lehetőségnek talán az egyik legjobb, ha kimaxoljuk a horgászképességünket, és jó sok halat kifogunk, majd eladjuk. Sokszor (pl. a beszélgetésekkor) nem fér ki minden választható lehetőség a képernyőre, ilyenkor lejjebb kell görgetni a listát.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!