Megjelent a népszerű életszimulátor iPhone-ra és Javás mobiltelefonokra írt változata.
A világ egyik legsikeresebb sorozata, a The Sims újabb epizódjához érkezett. Az „életszimulátor” játék harmadik része még tökéletesebben adja vissza mindazt, amivel a mindennapokban meg kell küzdenünk. Bárki egy újabb életet építhet fel a The Sims 3 segítségével, ráadásul már nem korlátozódik az élettér egy-egy épületre, akármikor átsétálhatunk a szomszédhoz, vagy akár horgászhatunk a városi tóban.
A játék hűen tükrözi a számítógépes változatot: egérkurzorral tudjuk kijelölni az egyes tárgyakat, majd választani a felajánlott lehetőségek közül. Szociális életünk hasonlóképpen alakulhat, mint a nagytesó esetében, avagy ismeretségeket köthetünk, berendezhetjük a lakásunkat, összeköltözhetünk, megházasodhatunk, és természetesen ki kell elégítenünk simünk alapvető igényeit is. Ezeken túl folyamatosan kapunk bizonyos feladatokat, amik simünk további igényeit tükrözik, pl. hogy szeretne kifogni egy lazacot a város tavacskájából, vagy egy másik sim ágyában szeretné tölteni az éjszakát. (Érdemes mindet teljesíteni, mert utána elérhetővé válik a pawn shop, és ezzel együtt jó pár extra is.)
Ahogy építgetjük karakterünket, karrierünket és ismeretségeink hálóját, folyamatosan fejlődik a karakterünk, és a grafikának, a részletes karaktergenerálásnak, valamint a hangulatnak köszönhetően legalább olyan jól bele tudunk feledkezni a játékba, akárcsak a PC-s verzió esetében. Ugyan a lehetőségeinknek itt szigorúbb korlátot szabnak, szokatlanul hosszú játékidőt garantál a mobiltelefonos változat is.
Két problémánk akadt a játékkal, az egyik, hogy nincs benne automatikus mentés, így a program a képernyőváltásoknál (pl. egyik helyről a másikra utazáskor) mindig rákérdez, hogy szeretnénk-e menteni – ez egy kis idő után borzasztóan idegesítő tud lenni. A másik, hogy a telefonunkon szinte 10 percenként kifagyott a Javás verzió. Ez úgy tűnik, általános jelenség, mert az iPhone-os verzióval kapcsolatban is nagyon sok netes bejegyzést lehet olvasni, ami arról számol be, hogy kifagy a játék. Több olvasó is jelezte, hogy ha újraindítják a telefonjukat, és utána indítják el a játékot, akkor működik rendesen, míg másoknál ez a tipp sem vált be. Megint mások azt írták, hogy ha csatlakoztatva van a töltő, akkor nem jönnek elő a problémák. Megéri próbálkozni, mert ha sikerül működésre bírni, egy élmény vele játszani.
Értékelés: 5/10 (ha a kifagyást is figyelembe vesszük),
illetve 9/10 (kifagyások nélkül)
Két gyakorlati tipp: pénzkereseti lehetőségnek talán az egyik legjobb, ha kimaxoljuk a horgászképességünket, és jó sok halat kifogunk, majd eladjuk. Sokszor (pl. a beszélgetésekkor) nem fér ki minden választható lehetőség a képernyőre, ilyenkor lejjebb kell görgetni a listát.
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!
A Knights Within egy ígéretes roguelite játék, mely remek játékokból merít ötleteket, és azokat jól…
Az Oxide games műhelyéből érkezett egy 4X játék, ahol a győzelemnek nem feltétele az, hogy…
Az ATLUS 35 évnyi tapasztalattal, a Persona és Shin Megami Tensei sorozatokból merítve és rengeteg…