15 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

Az Ice Age harmadik része idén nyáron is tarolt a mozipénztáraknál, és ahogy az a nagyobb filmes produkciók esetében már megszokott, ezzel egy időben megérkezett a játékverzió is. Mi az X360-as verziót próbáltuk ki.

A film teljes siker, ami nagyon nem meglepő, hiszen sikerült a szokásos karaktereket még érdekesebb és akciódúsabb környezetbe helyezni, és a sztori is igen érdekfeszítő. Hálás dolog gyerekeknek szóló animációs filmet készíteni, hiszen onnantól kezdve, hogy az összes kiskölyök plüssmammutért nyaggatja a szüleit, nagyon nincs miről beszélni – a gyerekekkel együtt természetesen a moziba mennek a szülők is, és így szinte kizárt, hogy pénzügyi bukás legyen egy újabb Jégkorszak-rész. A filmről bővebben Shifty írásában olvashattok.

 

Természetesen megérkezett a játékváltozat is, amiben a kedvenc karakterek felett lehet átvenni az irányítást, ami további potenciált rejt magában, hiszen melyik lurkó ne szeretne imádott filmhősei bőrébe bújni!? A játék alapkoncepciója, azaz hogy mindenféle mini játékot összedobálva meséljék el azt, ami kimaradt a filmből, nem is rossz, ráadásul ha mindezt sikerül olyan szinten megvalósítani, hogy a kisebbek is élvezzék, és még a nagyobbak is szórakoztatónak találják, akkor itt is tuti sikerre lehet számítani. Sajnos a fejlesztők ezúttal nem tettek ki magukért, és csupán egy mindennapos átiratot produkáltak, amin szinte mindenhol látszik, hogy fércmunkáról van szó.

 

 

Elsőként is nézzük a sztorit, a karaktereket. Ezzel nem lenne különösebb gond, hiszen a filmet kibővíti a törtnetmesélés, ráadásul a karakterek és szinkronhangjaik megteremtik a filmhez hasonló hangulatot. Az viszont már problémásabb, hogy ha valaki nem nézte meg a filmet, akkor valószínűleg lövése sem lesz egyes pillanatokban, hogy tulajdonképpen hol is tart a történet, és mi folyik körülötte. Bár az egyes átvezetéseket egy barlangrajzos megoldásban a játékos elé tárták a fejlesztők, ez még nem elegendő az élvezethez. Úgyis megnézi mindenki a filmet, de erre nem kellene annyira építeni, hogy annak ismeretét kötelező érvényűnek tekintik a készítők.

 

Másodikként nézzük a grafikát, a külcsínt. Sajnos itt sem számolhatunk be kiemelkedő teljesítményről, ugyanis átlagos, néhol kifejezetten sivár és pixeles grafika fogad bennünket, és hát bizony, sokszor előfordul, hogy a karakterek nincsenek köszönőviszonyban a talajfelülettel, és a levegőben kolbászolnak. Ez biztosan nem zavarja majd a fiatalabb korosztályt, hiszen ők el lesznek azzal foglalva, hogy irányítsák kis kedvencüket és teljesítsék a feladatokat, de azért annak, aki egy kicsit is odafigyel az ilyen apróbb részletekre, azonnal szemet szúr, hogy itt félmunkát végeztek.

 

 

Maga a játékmenet a különböző mini játékokból áll, melyek mindegyike élvezetes önmagában, ám az ismétlődéseknek és a sokszor eltúlzott hosszúságú feladatoknak köszönhetően (ugyanazokat a dolgokat kell ismételgetni, akárcsak egy gyűjtögetős RPG-küldetés során (szerezz be 10 ilyet, ölj meg 20 olyat stb.)) pillanatok alatt unalomba fullad. El tudom képzelni, hogy az ifjabb játékosok órákat is el tudnak szöszölni vele, csak azért, mert ott vannak a film főszereplői, de szerintem közülük is sokan hamarabb elunják majd az egészet. És ezt még csak rontja az a tény, hogy egy végletekig könnyű játékról van szó, ahol az egyes feladatok és játékok inkább csak unaloműzésre szolgálnak, nem jelentenek igazi kihívást. (Leszámítva, amikor a tojáson kell egyensúlyoznunk, mert olyankor néha nagyon idegesítő tud lenni az irányítás, illetve karakterünk viselkedése, és ez megnehezíti a feladatunkat.)

 

Összességében elmondható, hogy ez a játék csak a rajongóknak ajánlott, és közülük is csak azoknak, akik a fenti problémákon felül tudnak emelkedni. Bár a többjátékos üzemmódok kellemes szórakozást nyújtanak társaságban, és egyjátékos üzemmódban is lekötik egy ideig a fiatalabbakat, sajnos a játék minden szintjén azzal kell szembesülnünk, hogy bizony, ezt lehetett volna sokkal jobban is kivitelezni.

 

Értékelés: 5/10

Legfrissebb bejegyzések

B-PROJECT RYUSEI*FANTASIA – Játékteszt

Minőségi visual novel az idolok világában.

2024-11-14

White Day: A Labyrinth Named School – játékteszt

A White Day: A Labirynth Names Schoolt a koreai Resident Evilként is említhetném, azonban a…

2024-11-13

Hollowbody – játékteszt

Mit kapunk, ha a szerelmünk a horror zsáner iránt sosem szűnt meg és ezt összekeverjük…

2024-11-11

Slime Rancher 2 – Korai Hozzáférés betekintő

A Slime Rancher folytatása korai hozzáférésébe történt betekintésünk alapján úgy tűnik, messze túl fogja szárnyalni…

2024-11-09

FORWARD: Escape the Fold – Játékteszt

Indie kártya-alapú dungeon crawler.

2024-11-07

Vlad Circus: Descend Into Madness – Játékteszt

Amikor nem nevet már a bohóc sem...

2024-11-06