Peter Molyneux, a Lionhead atyaúristene lassan két éve kotlik régóta várt szerepjátékának, a Fable-nek a folytatásán, mely az úriember állítása szerint forradalmi újításokkal szögez majd a székbe bennünket.
A Fable 2 az első rész után 500 évvel veszi fel a fonalat és ennek megfelelően új főhős bőrébe bújva kell a Molyneux fejéből kipattant hatalmas területnyi mesés világot bebarangolnunk. A fejlesztők itt azonnal eszközöltek egy újítást, ugyanis jó ideje ismeretes, hogy kalandjainkat ezúttal nem csak férfi, hanem női szereplővel is átélhetjük. A csapat célja, hogy ismét egy élő, lélegző univerzumba csöppenve éljük át nem mindennapi kalandjainkat. Ennek megfelelően nem csak a masszív történetvezetésre mentek rá a srácok, hanem olyan lényeges építőkockára is, mint az érzelmek. A játék előrehaladtával könnyen szerelembe eshetünk, házasságot köthetünk és természetesen családot is alapíthatunk. Jellemfejlődésünk majd kihat a környezetünkre, így a családunk mindennapjaira is. Ha a történet során végig a rossz oldalon haladva teljesítjük küldetéseinket, akkor a gyerkőcök eltanulva a nem helyén való viselkedést, hasonlóan rossz útra térhetnek és akár az iskolában verekedésbe is keveredhetnek. Hasonlóan tesz útitársunk is, Bodri kutyus. A második részben már nem magányosan kell barangolnunk a távoli mezőkön. Hűséges háziállatunk lehetőség szerint megvéd minket a bajban, előre jelzi, ha valami rossz előérzete támad és ha éppen eltévednénk, akkor Ő jelzi nekünk, hogy melyik is lehet a helyes út. Persze, ha fittyet hányunk a jó oldal okozta örömöknek, akkor Bodri vérengző fenevadként kapja el a rossz fiúk grabancát – rossz: Rottweiler, jó: Labrador.
Komoly fejlesztésen esett át a harcrendszer, a pénzszerzési lehetőség és a játékmenet is. A második felvonásban három harctípus közül választhatjuk majd ki a hozzánk legközelebb állót. Ezek szerint a kardvívás, a puskák. az ökölharc és a mágiák művészetét fejleszthetjük tökélyre. Mostantól egy-egy ellen lekaszabolása után nem hullanak majd az aranytallérok, így a továbbiakban kénytelenek leszünk "rendes" munkát vállalni a játékban. Lehetünk fizetett bérgyilkosok, de a mindennapi betevőre valót akár kovácsként vagy zsoldosként is megkereshetjük. Szükségünk is lesz a megfelelő pénzmagra, ugyanis otthonülő kedvesünk igencsak pénzhajhász személyiség lesz. A játékmenet főbb változása, hogy mostantól nem állnak rendelkezésünkre a minimapok. Molyenux és csapata helyette Jancsi és Júliska-féle verziót választva, elszórt kenyérmorzsa útjeleket használ fel a Fable 2-ben. Ha letérnénk a helyes irányról, akkor útitársunk, Bodri kutyus feladata lesz, hogy vad csaholással jelezzen nekünk.
A forradalmi újítások sora természetesen ezzel még nem ért véget. A manapság oly népszerű kooperatív móka természetesen itt is helyet kap. Társunkkal vállvetve barangolhatjuk be a hatalmas interaktív világot, ráadásul bajtársunk mindezért súlyos aranytallérokkal is gazdagodik. Ezen kívül a Fable 2 megjelenése előtt az Xbox Live Arcade-on keresztül három minijáték is kipróbálható lesz. Ezek amolyan kaszinójátékok és céljuk, hogy minél több pénzt halmozzunk fel, amit végül a játék megjelenésekor könnyedén felhasználhatunk a teljes játékban, így már induláskor komoly felszerelésekkel bővíthetjük repertoárunkat. Az egyik ilyen mini-game a Keystone lesz, míg a másik kettő Wizard’s Tower és a Mage Dice. Az XBLA-ra felkerülő produkciókat az a Carbonated Games hegeszti, akik korábban az Uno, a Hexic és a Catan fejlesztésért is feleltek. Molyneux ezenfelül komoly döntés elé állítja majd a játékosokat. Az első rész tapasztalatai szerint nagyon kevesen játszották végig a Fable-t a rossz oldalon, így a Lionhead kitalálta, hogy azok, akik a jó oldalon szeretnék végigszenvedni a több órányi játékidőt, azoknak komoly, néha igencsak nehéz és szívet szorongató döntéseket kell hozniuk. Ergo olyan emberi tulajdonságot implementálnak a játékukba, mint az önfeláldozás.
A Fable 2 rengeteg újítással szeretné a kissé unalomba fulladt, ugyanazokkal a sallangokkal élő RPG-k állóvizét felkavarni. Ha mindaz, amit fentebb leírtunk valóra válik, akkor ismét elkönyvelhetjük, hogy korunk egyik zsenije semmit sem kopott.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!