Számos virtuális valóság szemüveg található már a piacon, de mindegyikükben közös az a tény, hogy vagy a játékmechanika alapjaiban vagy adalékként, de logikai feladatokkal próbálják munkára bírni ellustult agytekervényeinket. Érzésem szerint a VR még mindig nem tart ott, ahol kellene tartania és bár vannak ígéretes próbálkozások, eléggé egyirányú tendenciát mutat a játékfelhozatal alakulása. Pedig semmi másra nem lenne szüksége az eszközöknek, mint pár AAA címre, melyek képesek felhúzni az eszközök eladásait.
A Hurl VR nem ezeknek a játékoknak a sorába áll be. Egy egyszerű, de nagyszerű puzzle játékról van itt szó, mely bár teljesen egyedi, továbbra sem ez lesz az első játék, ha a VR élmény eszünkbe jut. Maga a program célja, hogy egy labdát eljuttassunk a kijelölt célba. Ehhez ráadásul kék paneleket is érintenünk kell, ugyanis ha nincs mindegyik aktiválva, úgy hiába jutunk el a célig, a szint teljesítetlen marad. Ahogy haladunk előre a pályákon egyre bonyolultabbá is válik a történet, ugyanis megjelennek a sárga felületek is, melyek kiszámíthatatlanul erősen lökik el magukról a labdát (bár néha pont ez fog kelleni), illetve feketelyukak, melyek máshová teleportálják az adott golyóbist.
Maga a játékban két kihívás vár ránk. Először is ki kell találni, hogy milyen útvonalon szándékozunk elindítani a labdát, másfelől helyesen kell belőnünk a dobás erejét és irányát. Nincs másról szó itt, mint színtiszta fizikáról, amihez számításba kell vennünk, hogyan állunk a kamera előtt és milyen magasan vagyunk. Nekem például sokszor könnyebb dolgom volt égimeszelő mivoltom miatt, mint a nálam a világot jóval alacsonyabbról szemlélő családtagjaimnak.
Természetesen nem maradunk teljesen magunkra sem és a fejlesztők néhanapján segítséget is nyújtanak egy-egy szint teljesítéséhez, például az idő megállításának lehetőségével. Ez különösen hasznos lehet például a mozgó felületek megállításához. Ugyanilyen mankó lehet például az a képességünk, mely egyfajta mágneses burkot hoz létre a cél körül és ha éppen csak mellé menne a lövés, előzékenyen korrigálja a labda útvonalát. Ezek mind hasznos dolgok és remekül jöhetnek a frusztrált játékos dühvel teli érzelmeinek enyhítésére, azonban az igazi siker ízét csak azok fogják megérezni, akik segítség nélkül vergődnek át a szinteken.
A Hurl VR remek szórakozást nyújt, bár nem túl sok ideig. Jómagam együltő helyemben végigjátszottam mind a 30 szintet, s ennyi elég is volt. Nincs túl nagy újrajátszási faktor, nincsenek külön kihívások vagy hasonló elemek. Pár órás kikapcsolódás csupán a komolyabb címek közepette.
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!