Amikor Gru és újdonsült felesége, Lucy képtelenek legyőzni az emberiséget fenyegető legújabb gonosztevőt – az egykori gyerek tévésztárt, aki a 80-as évek megszállottja, és Balthazar Brattnek hívják -, megalázó módon kirúgják őket az Anti Gonosz Ligából. A minyonok azt remélik, Gru megragadja az alkalmat, és visszatér a bűn útjára, de amikor Gru világossá teszi, hogy már visszavonult mindettől, akkor a minyonok felmondanak, és elindulnak a saját fejük után.
A bal oldali sajtós összefoglaló elég félrevezető, hiszen ezúttal egyáltalán nem a minyonok, hanem Gru és ikertestvére, Dru kerül a középpontba, de azért kedvenc Tic Tac-figuráink is mindig ott vannak a háttérben, hovatovább egy tehetségkutató műsor és egy börtönjelenet erejéig maradandót is alkotnak a Gru harmadik epizódjában.
Mellékszálként még nyomon követhetjük a lányok életének mindennapjait is (különösen kiemelkedőt ezen a téren az egyszarvúvadászat nyújthat a nézőknek), ám az igazi újdonságot az ikertesó megjelenése, az ő hozzá kapcsolódó új helyszín, valamint az aktuális főgonosz Hollywood-utálata szolgáltatja.
Ez összességében pedig pont elegendő egy újabb epizód megtöltésére – a Gru 3 ugyanis képes arra, amire sok film manapság nem, másfél óránál meghúzza a határt, és éppen ezért közel végig képes fenntartani az érdeklődést, és alig-alig lassul be a tempó.
Úgy tűnik, mostanra ért be a technológiába fektetett idő, pénz és energia, ugyanis a harmadik részben talán minden eddiginél egységesebb és látványosabb a számítógépes animáció, igazán „filmes” a kamerakezelés és a fókuszálás, és összességében is látszik a látványvilágon, hogy gondos kezek munkájáról van szó. Ráadásul kellő rövidségűre vágták meg az egyes jeleneteket, emiatt sikerült kellemes összhangba hozni a képi és zenei világot az események sorozatával, így egységes, koherens élményben lehet része a nézőnek, legyen az gyerek vagy felnőtt.
Érdekes módon a legnagyobb problémát ennek ellenére éppen a célközönség pontatlan meghatározása okozza. Bárhogy is pörgetem újra a poénok sorozatát, nem sikerül egységes véleményt alkotnom arról, vajon most ez a film a kisgyerekeket célozta meg, csak az alkotók gondoltak a felnőttekre is, vagy a felnőtteknek szól, csak a „setting” és a karakterek miatt mégis maradt a gyerekfilmes besorolás?
A poénok és utalások egy jelentős része ugyanis kifejezetten felnőttes, és bár a film kétharmadát biztosan értik és élvezik a kisebbek is, egyes dialógusok vagy kiszólások értelmét csupán felnőtt fejjel lehet megérteni, de legrosszabb esetben is kínos kérdéseket tehetnek fel a kicsik bizonyos szavak hallatán, jelenetek láttán. Lásd pl. a következetlenségekkel teli – és végül hirtelenül elvágott és szőnyeg alá söpört – jelenetet, amikor Margo véletlenül egy párválasztási szertartás kellős közepébe csöppen, majd végül Lucy segítségével elég csúnyán utasítják vissza a kisfiú (és erősen sztereotipizált anyukája) eljegyzési ajánlatát.
Ha valakit zavarnak az ilyen felemásan sikerült gegek, annak könnyen elronthatja az élményét az ilyesmi, de ha ezen felül tud emelkedni a néző, akkor felhőtlen szórakozásban lehet része. Arra azonban mindenképpen jó volt az újabb alkotás, hogy tovább görgesse a franchise szekerét, és megteremtse az alapot egy negyedik rész, vagy akár további spin-offok (ONIONS!) elkészítéséhez.
FIGYELEM! Az alábbi két videó megtekintését csak azoknak ajánljuk, akik vagy egyáltalán nem akarják megnézni a filmet, vagy éppen nyomós indokot keresnek a megtekintésére. Ha biztosan beülsz rá a mozikban, inkább a vásznon éld át az élményt! Mi szóltunk. 😉
Tehetségkutatós fellépés
Minyonok a börtönben
A Rosszfiúk főszereplői ugyan jó útra tértek (de tényleg!), de olybá tűnik, hogy meggyűlik a…
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!