Az Earth Defense Force 6 a Sandlot fejlesztőstúdió legújabb alkotása, melyet a D3 Publisher adott ki, és amely a népszerű Earth Defense Force sorozat legfrissebb (nyugatra ismételten késleltetve megérkezett) darabja. Az EDF sorozat híres a kaotikus és akciódús játékmenetéről, melyben a névadó szervezet egy tagjaként idegen megszállók és gigantikus rovarok végtelen hordáival kell szembenéznünk. Japánban már 2022-ben megjelent, a nyugati játékosok számára 2024 júliusának végén vált elérhetővé. Azok számára, akik még nem merültek el az EDF univerzumában, ez a játék egy kooperatív erősen arcade stílusú lövöldözős élményt kínál, hasonlóan a nemrégiben megjelent Helldivers 2-höz. Nem a csúcstechnológiás grafika vagy a mélyreható történetmesélés miatt kedvelik, hanem a bombasztikus, túlzó akcióért, a rombolható környezetért és az olyan abszurd elemekért, mint a gigantikus bogarak és a lézerfegyverekkel felszerelt óriás békák.
A játék elején egy meglehetősen hosszadalmas (pontosabban borzalmasan unalmas és ami még zavaróbb, hogy teljesen haszontalan) tutorialon kell átrágnunk magunkat, mely után szabadon vállalhatunk old-school stílusú küldetéseket, akár egyedül, akár négyfős kooperációban barátainkkal, illetve idegenekkel egyaránt. Az Earth Defense Force 6 büszkélkedhet a sorozat legtöbb küldetésével, még a DLC küldetéscsomagok nélkül is, összesen 147 küldetés található a játékban. Ha valaki az Earth Defense 5 után kezdi el a 6. részt, az otthonosan fogja érezni magát, hiszen lényegében az 5-ös rész egy továbbfejlesztett változatáról van szó, némi minőségi frissítésekkel, jobb grafikával, bővebb tartalommal és persze a történet folytatásával. Ugyanakkor némi ismétlődő tartalom is felfedezhető a korábbi EDF játékokból. Bár az újrahasznosított tartalom sosem ideális, ha valaki a hatodik résszel vág bele az EDF világába, akkor minden újdonságként hat majd! A narratívát tekintve a játék a B-film kategóriába sorolható. A történet közvetlenül az EDF 5 eseményei után veszi kezdetét, ahol az emberek kiiktatják az idegen erőket, azonban az emberiség 90%-a nem éli túl az inváziót. Az emberek maradéka próbálják újjáépíteni a társadalmat, miközben az inváziós erők maradéka továbbra is portyázza a földet.
A játékban összesen négy osztály közül választhatunk, a széria többi részéhez hasonlóan: Ranger, Wing Diver, Air Raider és Fencer. Ezek mind ismerősek lehetnek a korábbi EDF címekből, de ezúttal osztályonként kisebb változtatásokkal álltak elő a fejlesztők. A Ranger a sztereotip, kiképzett katona, a Wing Diver a fürge, de sérülékeny felderítő, aki a legkönnyebben szedi össze a zsákmányt, az Air Raider a harctéri támogató mérnök, aki drónokat tud küldeni, valamint légi csapásokat és járműveket tud behívni, míg a Fencer a nehézfegyverzetű tank. Minden osztály felszerelhető elsődleges és másodlagos fegyverekkel, valamint eszközökkel, melyek a gránátoktól és pajzsoktól kezdve az ágyúkon át a drónokig terjednek.
A küldetések célja többnyire egyforma, azonban számoscsavart és frissítést is találhatunk. A fő cél azonban mindig az idegenek földdel egyenlővé tétele. A választott nehézségtől függően ez lehet kikapcsolódás vagy őrült kihívást jelentő feladat. Minden azon múlik, hogy megfelelően válasszuk meg a fegyvereinket és felszerelésünket. Az összes karakterosztály képes végig csinálni az összes küldetést, ehhez azonban megfelelő felszerelést kell választanunk. A küldetések során az ellenségek halálukkor páncélfejlesztéseket, új fegyvereket és gyógyító hatást tartalmazó ládákat dobnak el. A legtöbb esetben csak így tudunk életet visszatölteni küldetés közben, és ha egyedül vagyunk, egyetlen halálunk is egy sikertelen küldetést jelent. Többjátékos módban saját életerőnk felét beáldozva újraéleszthetjük a kiütött csapattársaink. Az páncélt fejlesztő és az új fegyvereket tartalmazó ládákat minden játékos megszerzi, függetlenül attól, hogy ki veszi fel őket. A küldetések akkor teljesülnek, ha bárki túléli, de fontos odafigyelni a baráti tűzre is. A játékmenet hosszú ideje miatt monotonná válhat, száznál is több küldetést nem kevés. Azonban az EDF, elődjeihez hasonlóan, az ellenségtípusok és fegyverek változatossága révén sikeresen elkerüli a monotonná torzulást. Az EDF 6-ban számos idegennel fogunk találkozni, kezdve a széria alapjaival, az óriás rovarokkal, idegen megszállókkal és persze kolosszális kaijukkal. A rombolható környezet ezeken felül továbbra is még egy réteg káoszt ad az amúgy is hektikus csatatérhez.
Mit kapunk, ha különböző zsánereket egybeolvasztunk? Egy nagyon aranyos stratégiai játékot, amelyben király és királyné…
2025 májusában érkezik a hazai mozikba a második, immáron végső leszámolásos Mission Impossible-film, amelyben valószínűleg…
A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…
Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!
A Knights Within egy ígéretes roguelite játék, mely remek játékokból merít ötleteket, és azokat jól…