Kategóriák: CikkekPC tesztek

3rd Eye – Halloween

5 éve született ez a tartalom. Kezeld ennek megfelelően (pl. egyes hivatkozások esetleg már nem működnek).

A japán horror mindig is egy külön kategóriát képzett a más országok műveihez képest.. Gondoljunk csak a például Junji Ito mesterműveire, amit ugyan utánozni tudnak mások, de valamiért az még sem olyan rémisztő, mint az eredeti. A 3rd Eye is egy ilyen bizarr japán point and click játék, amiben a Touhou projectből ismerhető Koishi Komeiji a főszereplő. Feladatunk a játék során az, hogy ezt a névadó 3rd Eye képességet használva egy „tudat alatti világba” pillantsunk be és a kéz világgal közösen feladatokat oldjunk meg.

A sztori nagyrészt Koishi Komeiji múltjával kapcsolatos mentális küzdelmét mutatja be. Gyakran mosódik össze a két világ annyira, hogy nem tudni már biztosan melyik-melyik. Kicsit Tim Burton-féle megjelenése van a játéknak, és sokkal sötétebb, elvontabb világa van, mint az alapot adó Touhou. Koishi harmadik szemét használva bepillanthatunk az egyes emberek gondolataiba, de emellett a környezetet is Silent Hill-szerű rémisztő kinézetre változtatja.

A sztorit őszintén szólva én a fele után nem sokkal elvesztettem. Annyira zavaros lett minden hogy nem tudtam tovább nyomon követni. Ezen az a tény se segített, hogy mintha az angol nyelvű fordítás sok helyen hibás lett volna. A feladatok nagy része csak annyi, hogy egy bizonyos tárgyat egy bizonyos dologhoz tegyünk. Ezzel nem is lenne gond, de több alkalommal nem láttam összefüggést a két dolog között. Inkább emiatt volt szükséges a gondolkodás, mint a feladványok nehézsége miatt. Több endingje van a játéknak, de le merném fogadni, hogy kevesen lesznek, akik többször neki esnek, hogy feloldják őket.

A háttérzenék és a különböző zajok jól kísérik a fura, hátborzongató képi világot. Sok helyzetben volt, hogy a hangok vitték a hátukon a történést. Inkább egy könnyedén kijátszható, cuki-ijesztő játék ez, mintsem egy kemény horror. Azt meg kell hagyni, hogy 1-2 hangosabb háttérzene egy idő után elég idegesítővé tudott válni, de szerencsére nem kell sosem túl sokat hallgatni őket. Valamiért a játék olyan szinten brutálisan hangosan indul el legelső indításkor, hogy ha fejhallgatóval próbálkoznátok vele, inkább húzzátok le a hangerőt, vagy vegyétek le addig a fejetekről még a beállításokhoz eljuttok.

Legfrissebb bejegyzések

Riven – Játékteszt

Egy régi klasszikus átültetve a modern korba.

2024-11-21

Neva – Teszt

A videojátékok mint művészeti alkotásokként is jelen vannak a világunkban, és ennek ékes példája a…

2024-11-20

Alchemist: The Potion Monger – játékteszt

Egy alkimista szimulátor szerepjátékos elemekkel, ez az Alchemist: The Potion Monger!

2024-11-19

Knights Within – Korai Hozzáférés betekintő

A Knights Within egy ígéretes roguelite játék, mely remek játékokból merít ötleteket, és azokat jól…

2024-11-18

Ara: History Untold – játékteszt

Az Oxide games műhelyéből érkezett egy 4X játék, ahol a győzelemnek nem feltétele az, hogy…

2024-11-17

Metaphor ReFantazio – játékteszt

Az ATLUS 35 évnyi tapasztalattal, a Persona és Shin Megami Tensei sorozatokból merítve és rengeteg…

2024-11-16